Haber

Aksaray’da 65 yaş üstü vatandaşlara ücretsiz ulaşım sona eriyor

Aksaray Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Veysel Öztürk, 15 Ekim 2023 tarihinden itibaren 65 yaş üstü vatandaşların minibüslerde ücretsiz ulaşımına son verileceğini duyurdu.

Edinilen bilgiye göre, Aksaray Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Veysel Öztürk, Türkiye Şoförler ve Otobüsçüler Federasyonu ve Türkiye’nin katılımıyla 65 yaş ve üstü vatandaşların ücretsiz ulaşımına yönelik 15 Ekim itibarıyla düzenleme kararı alındığını söyledi. Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği. Önder Öztürk, alınan karar çerçevesinde otobüslerde ücretsiz olarak taşınan 65 yaş üstü vatandaşların artık ücretsiz ulaşım kullanamayacaklarını belirterek, “15 Ekim 2023 tarihinden sonra bu vatandaşlarımıza ücretsiz binişe son veriyoruz. Şehit yakınları, gaziler, polisler, engelliler ve basın mensupları dışında 15 yaş üstü vatandaşlar için ücretsiz ulaşım hizmeti sona erecek” dedi.

Başkan Öztürk, kararla bağlantılı olarak devletin 65 yaş üstü vatandaşlar için verdiği 1.700 TL’lik maddi desteğin yeterli olmadığını gösterdi. – AKSARAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu