Ekonomi

Altın için yeni zirve tahmini!

Altın fiyatları haftaya yükselişle başladı. Geçen Hafta Fed’den gelen olumlu mesajlar sonrası yönünü tekrar yukarıya çeviren altın fiyatları yatırımcısının yüzünü güldürüyor.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Şirin Sarı, alım ve satım için teknik seviyeleri açıkladı, yeni zirve tahmininde bulundu.

ALTINDA 3 BİN LİRA TAHMİNİ

Merkez Bankası’nın faizi 500 baz puan artırması sonrası Dolar/TL’de yaşanan geri çekilmenin gram altın tarafına da düşüş olarak yansıdığına işaret eden Sarı, ons altının da 2 bin 222 dolardan gerilediğini belirtti.

“Altın fiyatları düzeltme hareketlerine başladı” dedi. Ons altının 2 bin 140 doların üzerinde seyretmesinin oldukça önemli olduğunu ifade eden Sarı, Haziran ayında Fed’in faiz indirimine gitme ihtimalinin çok güçlü olduğunun altını çizdi.

“Nisan ayı sonuna kadar ons altında yatay bir seyir ve satış baskısı olacak. Daha sonrasın da altın fiyatlarında tarihi zirveler görebiliriz” diye konuştu. Ons altının kısa vadede 2 bin 70 dolar ile 2 bin 200 dolar aralığında hareket edebileceğini belirten Sarı, Fed’in faiz indirimi sonrası 2 bin 200 doların aşılacağına işaret etti. “Gram altın 2 bin 500 TL’nin üzerini gördükten sonra 3 bin TL yolcuğuna başlayacak” dedi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu