Haber

Antalya Büyükşehir Meclisi’nden çocuk istismarına ortak tepki

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi, 2022 yılının son meclis toplantısında Türkiye’yi ayağa kaldıran 6 yaşındaki çocuğun evlenmesine ortak tepki koydu.

Meclisteki parti kümeleri, çocuk istismarının her türlüsünün kabul edilemez olduğunu belirterek olayı kınadı. Kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarını kınayan ortak bildiri TBMM’de okundu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi, 2022 yılının son meclis toplantısında 81 gündem maddesini görüştü. Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz başkanlığındaki toplantıda küme sözcüleri tek tek konuşarak gündem dışı konuşmalar yaptı. Meclis toplantısında, Türkiye gündemini derinden sarsan ve ağır yankılara neden olan 6 yaşındaki erkek çocuğunun 29 yaşındaki erkekle evlenmesi kınandı. CHP Kümelenme Sözcüsü Deniz Filiz tarafından ortak açıklama okundu. Metinde şu ifadeler yer aldı:

“Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi olarak toplumsal bir sorun haline gelen kadına yönelik şiddeti ve çocuk istismarını şiddetle kınıyor, bu cinayetlerin durdurulmasını istiyoruz. Şiddet, ihmal ve istismar olaylarına anında müdahale etmeye, gerekli zihinsel, sosyal ve hukuki süreçlerin başlatılmasını sağlamaya ve bu konuda kamuoyunu duyarlı hale getirmeye her zaman hazır olduğumuzu belirtmek isteriz.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu