Oyunlar

Artık Canlı Yayında Kesmeye Çalışmak Yok: Twitch Oyun Kumarını da Yasaklıyor (Kısmen)

Canlı yayın platformu Twitch, Eylül 2022’de aldığı kararla kumar yayınlarını yasakladı. Ancak bu yasak, video oyunlarında kumar oynamayı kapsamaz, Slot, rulet veya zar oyunları gibi oyunların bulunduğu siteleri içeriyordu.

Ancak durum bugün değişmeye başladı. Platform, oyun dünyasının en çok kumar oynanan oyunlarından biri olan CS:GO gibi oyunlar için özel bir karar aldı. Yayıncılar artık CS:GO görünümü gibi ödüllerin kazanılabileceği yerleryayınlarında oyun öğeleri ile kumara yer veren platformların tanıtımını yapamayacaklardır.

Twitch’te kumar oynamak da kısmen tarih oldu!

Yeni yasak, Twitch’in Topluluk Kurallarını güncellemesinden sonra yürürlüğe girdi. 2 Ağustos’ta sessiz güncelleme ileAşağıdaki metin sayfaya eklenmiştir:

“Twitch’te CSGO görünümleri gibi dış görünüm kumarına sponsorluk yapılmasına izin veriliyor mu?
Hayır, skin kumarının tanıtımı veya sponsorluğu politikamız kapsamında yasaktır.”

Yasak, görünümler veya gerçek parayla oynanan oyun öğeleri için kumar oynamayı doğrudan yasaklamaz. Yalnızca CS:GO gibi dış görünümlerle kumar oynayabileceğiniz sitelerde sponsorluk anlaşması ile yapılan yayınlar ve bu sitelerin tanıtımı.yasaklar.

Bu yasak özellikle CS:GO yayıncılarını ve espor gruplarıyla iş birliği yapanları etkileyecek. Çünkü G2 Esports gibi dünya devi gruplar bile CSGORoll gibi kumar siteleri ileişbirliği yapmaya başladı.

haberayas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu