Haber

“Atatürk’ün çocukları cumhuriyete sahip çıkacak”

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Türkiye’nin geleceğinin yeterli eğitim almış Atatürk’e sadık çocuklar olduğunu belirterek, geleceğimizin çocuklarda olduğunun bilinciyle Ulu Cumhurbaşkanı Atatürk’ün onlara bayram hediyesi olduğunu söyledi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Önder Soner Çetin, “1. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra İstanbul’daki padişah kendini ve saltanatını düşünerek tamamen düşmana teslim olmuş ve kendi çıkarlarını halkının geleceğinden ve bağımsızlığından üstün tutmuştur. Türk Milletinin hiçbir zaman esaret altında yaşamayacağını bilen Mustafa Kemal Paşa, hızla Samsun’a çıkarak Anadolu halkını istiklal için toplamaya başladı. İlk olarak Amasya Genelgesi, Erzurum ve Sivas Kongreleri ile Türk Milletinin kendi kaderini tayin edeceğini tüm dünyaya duyurmuştur.

Ulu Önder Atatürk’ün daha sonra 23 Nisan 1920’de Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni (TBMM) topladığını hatırlatan Önder Soner Çetin, “Mustafa Kemal Paşa, kurduğu bu meclisten aldığı yetkiyle Milli Mücadele’ye önderlik etti. Bu da Ulu Önder’in millet iradesine verdiği önemi göstermektedir.”

Başkan Soner Çetin açıklamalarına şöyle devam etti:

“Yüce Atatürk; Milli Mücadele’nin kazanılması ve Cumhuriyet’in kurulmasının ardından TBMM’nin kurulduğu 23 Nisan tarihini çocuklara bayram olarak armağan etti. Dünyada çocuklara bayram hediye eden başka bir lider yok. Bu da Büyük Atatürk’ün çocuklara verdiği değeri göstermektedir. Çünkü çocuklar bir ülkenin geleceğidir. Dolayısıyla çocuklarımızı korumak, ülkemizin geleceğini korumak demektir. Bu duygularla, Ulu Önder Atatürk’ü ve tüm şehitlerimizi, Milli Mücadele’de TBMM’de görev alan tüm milletvekillerimizi saygı, sevgi ve minnetle anıyorum.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-iskilip.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu