Haber

Bakan Karaismailoğlu: Asrın felaketini en büyük dayanışmayla aşacağız

ADIYAMAN (İGFA) – Adıyaman’da sadece Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı Karayolları Genel Müdürlüğü ekipleri; Toplam 803 makine ve bine yakın işçi ile çalışmalarını gece gündüz demeden sürdürdüğünü belirten Karaismailoğlu, Bakanlığın deprem bölgesindeki çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Karaismailoğlu, yabancı havayolu şirketlerine verilecek uçuş izinlerinin süresinin kısaltıldığını ve 6-28 Şubat 2023 ortasında yurt dışından insani yardım amaçlı 690 uçağa uçuş izni verildiğini bildirdi. Enkazdan canlı çıkarılan depremzedeler.Özellikle Hatay’a ulaştırılacak yardımlarda deniz ulaşımı çok etkin rol oynadı.Şu anda yaklaşık 5 bin kişinin gemilerde barınmasını sağlıyoruz.Depremzedelerimiz deniz yoluyla bölgeden tahliye edildi. . Bu arada Katar” İstanbul’dan İskenderun’a can konteyneri getiren ilk gemiler de İskenderun Limanı’na yanaştı. Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğümüz de Bakanlığımızın projelerinin yürütüldüğü şantiyelerden iş makineleri ve 2 bin işçi ile deprem bölgesinin yardımına koştu. Ve Wi-Fi altyapıları tarafından desteklenmektedir. Türksat tarafından 163 noktada uydu ve Wi-Fi kurulumları tamamlandı. Fiber ve Wi-Fi hizmeti illerde Türk Telekom ve Turkcell tarafından sağlanmaktadır. PTT bünyesinde hizmet veren taşınabilir araçlar afetin ardından hızla bölgeye sevk edildi. Faaliyetlerine devam ediyor” dedi.

Deprem bölgesindeki temel ihtiyaçların teminine yönelik yardım amaçlı bireysel gönderilerin ücretsiz kargo kabulünün ücretsiz kargo taşımacılığı kampanyası kapsamında PTT tarafından vatandaşlarımıza ulaştırılmaya devam edildiğini hatırlatan Bakan Karaismailoğlu, “PTT’miz, 183 yıldır bu milletin hizmetinde olan, bu inanılmaz dönemde her kademede vatandaşımızın yanında olmayı amaç edinmiş, başarmıştır ve başarmaya da devam etmektedir.”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Adıyaman’ın yüzde 95’inin kaynağından su temin edildiğini belirterek, içme suyu stoklarında sıkıntı olmadığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu