Haber

Başkan Altınok, Depremzedelerle Bir Araya Geldi

Keçiören Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla ilçede yaşayan depremzede kadınlar için ilçedeki Estergon Türk Kültür Merkezi’nde söyleşi ve yemekli program düzenledi. Aile Terapi Merkezi psikologları tarafından yapılan söyleşide “kadın olmak, kadının toplumdaki rolleri, krizle baş etme yöntemleri, çocuklara psikolojik olarak yaklaşma yöntemleri” hakkında bilgiler verildi. Afet mağduru kadınlar da merak ettikleri konuları psikologlara sorarak öğrenme fırsatı buldu.

Programa Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok da katılarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Altınok, programda yaptığı konuşmada, “Bir gün değil her gün kadınlar günü. Özellikle annelerimiz yaşadığımız coğrafyaya adını veren değerlerdir. Annelerimiz ve kadınlarımız bu cennet toprakların vatan olması için büyük emek ve emek sarf etmişlerdir. Anne gibi olamazsın… En çok annelerimiz ve kadınlarımız acı çekti. Cenneti uzaklarda aramaya gerek yok, orası annelerimizin ve kadınlarımızın ayakları altındadır.” söz konusu.

Yüzyılın felaketi olarak tanımlanan büyük depremle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Başkan Altınok, şunları söyledi:

“Yüzyılın felaketini yaşadık. Dünyada üç büyük deprem var. Ancak bu kadar geniş bir alanda başka bir deprem yok. Üstelik aynı büyüklükte iki deprem art arda meydana geldi. ‘Kaderin üstünde kader var’ diyoruz. Allah’a teslim olduk, acımız da büyük. Sabretmek lazım, Allah sabredenlerle beraberdir. Bu bir test. Allah milletimizi korusun. Herkesin kalbi kırıldı. Kimse yemek yiyemezdi. Herkes, “Kardeşlerim soğukta enkaz altındayken ben sıcacık yatağımda uyuyamam” dedi. Bağış toplama merkezimizde birçok gencimiz vardı. Çalışanımızla birlikte çalıştılar. Bir vatandaşımız, ‘Oğlumdan su getir istesem kalkmıyor, üşeniyor ama depremzedelere yardım için yardım toplama merkezinden eve gelmiyor’ dedi. Kıvanç adında 4-5 yaşlarında bir çocukla tanıştım. Dört paket bebek bezi aldı. Nereden bulduğunu sordum, cep harçlığıyla aldığını söyledi. Milletimiz ve gençlerimiz Milli Gayret ruhuyla çalıştılar. İnan bana, uygun olanların sayısı çok fazla. Kardeşlik duygusuyla, acısını derinden yaşayarak dayanışma içinde el ele çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Allah bir daha böyle bir felaket yaşatmasın. İnşallah şehirlerimizi daha güzel inşa edeceğiz. İşini iyi bilen bir başkanımız var. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve TOKİ Başkanlığımızın gayretleriyle inşallah kısa sürede tüm depremzedelerimizi evlerine kavuşturacağız. Depremde hayatını kaybeden canlarımızı ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”

Başkan Altınok, konuşmasının ardından kadınları tek tek tebrik ederek ikramlarını sundu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-yenimahalle.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu