Haber

Büyükşehir Belediyesi Çözüm Merkezi aracılığıyla depremzedelere destek olacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi, kentte misafir ettiği depremzedelerin talep ve ihtiyaçlarını Analiz Merkezi aracılığıyla pekiştireceğini bildirdi.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin kente gelen afetzedeler için kurduğu eski Makro AVM’deki Yardım Koordinasyon Merkezi’nde yürütülen çalışmalarda sona gelindi.

Hayırseverlerin desteğiyle temin edilen giysi, mama ve bebek bezlerinin yanı sıra her türlü hijyen ve ev dokuma işlerinin de yer aldığı mağazalardan bugüne kadar 5 bin depremzede faydalandı.

Bundan sonraki süreçte de Büyükşehir Belediyesi Analiz Merkezi üzerinden her türlü talep ve gereksinimler alınacak.

Depremzedeler, taleplerini 0362 431 10 12 numaralı telefondan Analiz Merkezi’ne ulaşabilecek.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, deprem bölgesindeki ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, kente gelen afetzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması için her türlü imkanı seferber ettiklerini söyledi.

Depremzedelerin barınma başta olmak üzere ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını ifade eden Demir, “Bu noktada Yardım Koordinasyon Merkezi aracılığıyla onların ihtiyaçları üzerinde çalışıyorduk. Bundan sonraki süreçte de vatandaşlarımızın ihtiyaçları bundan sonra karşılanacak.” Çözüm Merkezi aracılığıyla başvurularının yanındayız.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu