Haber

Cüneyt Çakır’a Gürcistan’da resmi görev

Gürcistan Futbol Federasyonu Hakem Kurulu Başkanlığı’na eski hakem Cüneyt Çakır atandı.

Gürcistan Futbol Federasyonu’ndan (GFF) yapılan açıklamada, GFF Genel Sekreteri Davit Mujiri, “Crystalbeth National League” ve “Crystalbeth National League 2” hakemleriyle gerçekleştirdiği toplantıda Çakır’ın atandığını açıkladı.

Toplantıda bir konuşma yapan Çakır, GFF Başkanı Levan Kobiaşvili’ye ve Genel Sekreter Mujiri’ye kendisine verilen görev için teşekkür ederek, “GFF yöneticileri hakemlik konusundaki vizyonlarını, planlarını ve görüşlerini benimle paylaştılar. Benim burada bulunmamın temel sebebi de bu olumlu tutumdur. Bugün.” sözlerini kullandı.

Aktif hakemlik kariyerini 2022 yılında sonlandırdığını belirten Çakır, mesleği boyunca birçok değerli maç ve turnuvaya katıldığını ve amacının her zaman başarı olduğunu belirterek, “Hakem eğitiminde uluslararası standartları getireceğiz ve daha iyiye götürmeye çalışacağız. uluslararası maçlarda daha fazla hakeme yer verin.Biz teknik direktörlere saygı duyuyoruz ve aynı saygıyı sahada bekliyoruz.Hedefimiz tüm hakemleri ulusal lig maçlarına olabilecek en iyi şekilde hazırlamak böylece sadece oynanan futbolun kalitesi Sahada görüşülecek. Biz komşuyuz ve burada kaldığım süre boyunca ülkelerimiz arasında daha güçlü bağlar olmasını istiyorum.”

GFF Genel Sekreteri Mujiri, Çakır’ın uluslararası tecrübeye sahip, FIFA lisanslı deneyimli bir hakem olduğunu söyledi. Çakır’ın görevi gereği Gürcistan’da yaşayacağını ifade eden Mujiri, “Elbette yanında getireceği yenilikleri yakın zamanda sizlere bildireceğiz. Gürcistan’da bu yönün gelişmesi için uluslararası arenada faydalı olacaktır.” değerlendirmesini yaptı. (HABER MERKEZİ)

habercal.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu