Haber

Davutoğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Ağır Eleştiri: “Ülkeyi 5 Yıl Daha Yönetirse İnanan Genç Kalmaz”

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ortaklarının ülkeyi 5 yıl daha yönetmesi durumunda inanan gençlerin ülkede kalacağını savundu.

Millet İttifakı ortaklarından Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Fikir TV’de Elif Çakır ve Taha Akyol’la birlikte ‘Gündem Özel’ programında gündemi değerlendirdi.

Davutoğlu burada yaptığı konuşmada, “Tayyip Erdoğan, Bahçeli ve Perinçek ile 5 yıl daha bu ülkeyi yönetirse 18-25 yaş arası gençler imansız kalır” dedi.

Davutoğlu’nun konuşmasının ilgili bölümü şöyle:

‘Bugün Türkiye’de gençler kendi bakanlığına dezenfektan satana, başörtüsüyle yozlaştırana, kendi eşini sekreter atayan rektöre bakıyor. onlar müslümansa ben değilim ‘ diyor. Tayyip Erdoğan, Bahçeli ve Perinçek’le 5 yıl daha bu ülkeyi yönetirse, 5 yıl daha çeteler dolaşmaya devam ederse, yolsuzluk devam ederse, 18-25 yaşlarındaki gençler arasında inanan kalmayacak. Varlığımız toplumsal barışın teminatıdır.’

İmam-Hatip Liseleri de dahil olmak üzere ülkedeki gençlerin deizme yöneldiği fikri bir süredir tartışmaların merkezinde yer alıyor. Resmi kurumlar böyle bir istatistiğin olmadığını iddia etse de ‘muhafazakar çevreden’ gelen bazı özeleştiriler içeride bir rahatsızlık olduğu yorumlarına yol açıyor.

Davutoğlu, Millet İttifakı’nın telaffuz hatası yapmazsa yüzde 60-40 oranında seçimi kazanacağını da söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu