Haber

Ece Güner, “Eşi İYİ Parti’den, eşi CHP’den aday” iddiaları üzerine sessizliğini bozdu: Geçen yıl boşandık

Siyasi partiler vekil listelerini dün YSK’ya sundu. CHP’li Erdoğan Toprak CHP İstanbul 3. Bölge 2. aday adayı; eski eşi Ece Güner, UYGUN Partisi İstanbul 2. Bölge 4.lüğüne aday gösterildi.

İKİ FARKLI PARTİ ADAYI

İki ismin listelerdeki yerleri dikkat çekerken; Erdoğan Toprak’ın eşi Ece Güner’i de aday olduğu için kural olarak CHP listelerine alamadığı ve bu nedenle Güner’i İYİ Parti’den aday gösterdiği iddia edildi.

ÖZDAĞ SOSYAL MEDYADAN ÇOK YANLIŞ OLDU

Konuyu sosyal medyaya taşıyan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “Değerli Zafer Partililer, CHP’li Erdoğan Toprak’ın eşi Ece Güner Toprak, kendisini CHP’den milletvekili yapmak istedi. Ancak CHP tüzüğü bunu yaptı. Akşener devreye girdi: Erdoğan Toprak CHP İstanbul 3. Bölge 2. Adayı, eşi Ece Güner Toprak Uygun Parti İstanbul 2. Bölge 4. Olağan aday gösterildi. hepinizi 1.lik adayı olarak gösteremediğim için üzgünüm. bu siyasi fotoromandaki gibi değil kahramanca bir çaba sarf ediyorsunuz ve genel lideriniz olmaktan gurur duyuyorum sevgili istanbullular. /sedat cezayirlioğlu’na İliç’te ülkemizi siyanürle zehirleyen altın madenine karşı mücadele eden gerçekten zavallı bir vatansever mi?” ifadeleri kullandı.

GÜNER’DEN İDDİALARA CEVAP

Hakkındaki iddialar karşısında sessizliğini bozan Güner, Twitter’dan açıklama yaptı. Güner, şu ifadeleri kullandı: “Bazı yazılarda Sayın Erdoğan Toprak’ın eşim olduğu belirtiliyor. haberler doğru değil. Toprak bey ve ben geçen yıl boşandık. Özel hayatımla ilgili açıklama yapmayı sevmediğim için bugüne kadar sustum. Gerçek şu ki, hiçbir siyasi partiye üye olmadım. Meral Akşener Hanım’ı referandum döneminden beri tanıyorum; Kendisi bir siyasi lider ve ben bağımsız bir avukat olarak, bu ‘ucube sisteme’ karşı çok savaştık.

Güçlendirilmiş parlamenter sistem üzerine dört kitap yazdım: Kitaplarım, millet ittifakı anayasa taslağının ilham kaynaklarından biri oldu. Akşener Bey de çalışmamı takdir etti. Bir saygı ve sevgi bağı oluştu. Bu seçimlerden önce Akşener Bey bana lütufta bulundu ve bana adaylık teklif etti. Hem bu ‘canavar sistem’e karşı verdiği mücadeleye büyük saygı duyduğum için hem de bir kadın hakları savunucusu olarak ülkemizde cesur bir kadın liderin varlığını çok önemsediğim için gururla kabul ettim. Ayrıca görüşlerim İYİ Parti’nin şu unsurlarıyla da uyumludur: Çağdaş demokrasiye bağlıyım, Atatürk ilkelerine bağlıyım, vatanıma bağlıyım. ÂLÂ Party ailesi beni sahiplendi ve bunun için minnettarım. Güzel Parti ve millet ittifakının bu seçimleri kazanması ve 100. yılında da cumhuriyet değerlerimiz ve demokrasimiz için var gücümle mücadele edeceğim. Saygılarımla.”

Güner’in açıklaması:

basiskele-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu