Haber

Erzurum’da cinayetin sırrı çözüldü: Öldürülen adamın Gürcü eşi ve yakın arkadaşı tutuklandı

Arkadaşı itiraf etti ve cinayetin sırrı çözüldü… Öldürülen adamın Gürcü eşi ve yakın arkadaşı tutuklandı

ERZURUM – Erzurum’un Yakutiye ilçesine bağlı Kahramanlar köyünde geçtiğimiz günlerde cansız bedeni bulunan AA’nın öldürülmesiyle ilgili sır perdesi aralanmaya başladı.

Kahramanlar köyündeki bir kulübede cansız bedeni bulunan AA’nın ölümüyle ilgili soruşturma başlatan jandarma, Gürcistan asıllı eşi FA ile AA’nın yakın arkadaşı F.Ö.’yü şüpheli bir şekilde gözaltına almıştı. Bu iki zanlının ifadelerini alan jandarma, sağlık kontrollerinin ardından geniş güvenlik önlemleri alarak Erzurum Adliyesi’ne getirdi.

İddiaya göre, cinayetin kurbanı olan AA ile yakın arkadaşı F.Ö. ile tartıştı. F.Ö.’nün arkadaşı AA’ya eşine karşı tavrından hoşlanmadığını söyledi. Cinayet mağduru AA’nın arkadaşı F.Ö.’ye, “Neden karışıyorsunuz? O benim karım. Aramızda neler var?” Şahıslar daha sonra saha çalışması için kullanılan bir kulübeye gitti. Burada AA, kürekle boynuna vurularak etkisiz hale getirildi. Daha sonra balta ve tırpanla kafasına vuruldu. Şüphelilerden FO, olayı itiraf etti. Ancak AA’nın yabancı uyruklu eşi korktuğunu ve herhangi bir söz vermeyeceğini söyledi. Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandı. Zanlılar daha sonra jandarmanın kontrolünde cezaevine götürüldü.

Bu sırada Erzurum Adliyesi çıkışında öldürülen AA’nın ailesi zanlılara tepki gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu