Haber

Fatih Portakal’dan Erdoğan operasyonu! Arızalı

  •     HABER7

CHP Genel Başkanı Kemal KılıçdaroğluSeccadeye basarak poz verdikten sonra sular durmuyor. Aceleyle geldi. göremedim’Savunmaya geçen Kılıçdaroğlu’nun aynı yerde seccadeye basması, vatandaşların diğer pozlarını daha da alevlendirdi.

YETKİLİLER GİRDİ

Mübarek ramazan ayında seccadeye yapılan saygısızlık tepki çekerken, CHP’liler Kılıçdaroğlu’nun aklanması için yarışa girdi. Muharrem İnce, İbrahim Özkan, İsmail Saymaz ve Levent Gültekingibi isimlerle hemen harekete geçerek ‘Küçük bir halı parçası’şimdi, uzun bir aradan sonra, elemelerden sonra Sözcü TV‘de haber sunmaya başlayan Fatih Portakal Kılıçdaroğlu’nu savunmaya çalıştı.

FATİH PORTAKAL’DAN ALGI OPERASYONU

Kemal Kılıçdaroğluhaklı çıkarmak istemek Sözcü TV haber spikeri Fatih Portakal, Sosyal medya hesabından kırpılmış bir fotoğrafla algı operasyonu yapmaya çalıştı. Twitter hesabından kırpılmış bir fotoğraf paylaşan Portakal, 2018’de Bişkek’te bir cami açılışında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ayakkabısıyla seccadeye bastığını iddia etti. Kırpılmış fotoğrafı paylaşan Portakal, “Erdoğan ve yanındakiler halıya yani büyük seccadeye ayakkabıyla basıyorlar. Ne diyeyim siz karar verin.”Sözleriyle algı operasyonunu sürdürürken gerçek ortaya çıktı.

CAMİ DIŞINDAN ÇEKİLEN FOTOĞRAF

Kılıçdaroğlu ‘ aklanmak için şekil verenler arasında yer alan Portakal’ın fotoğrafı manipüle ettiği ortaya çıktı. Portakal’ın camide paylaştığı fotoğraf 2 Eylül 2018′Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te. Cumhuriyet Merkez İmam Serahsi Camii Orijinal fotoğrafın caminin açılış töreni sırasında çekildiği sırada görüntülerin caminin dışında olduğu açıkça görüldü. Portakal’ın algı operasyonu boşa çıkarken, gerçeğin ardından ne söyleyeceği merak konusu oldu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu