Haber

Gaziantep’te 600 öğrenciye spor formaları dağıtıldı

Gaziantep’te 600 öğrenci sporElbiseleri dağıtıldı.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, spor altyapısını güçlendirmek amacıyla okullara spor malzemeleri dağıtımına devam ediliyor.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Dairesi Başkanlığı’nın Adil Sani Konukoğlu Spor Lisesi’nde düzenlediği programda öğrenciler spor gösterileri yaptı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, sporun gençler için erdem, fazilet ve güzel ahlak yarattığını belirterek, şunları söyledi:

“Çocuğun fiziksel gelişimi anne kucağında başlıyor. Yeteneklerin kümelenmesi, taramaların yapılması ve bunu sürdürülebilir hale getirilmesi gerekiyor. Doğru hedefleme ve odaklanma ile kurulumu birlikte tamamlarsak başarı gelecektir. Şimdi tam zamanı Uzmanlık.Gençlerin tüm gücüne güveniyorum.Bu işin sonunda binlerce madalya bu okula geliyor.Bunu kazanan öğrencilerimizin özgüvenleridir.Ne yaparsak yapalım bu coğrafyanın çocukları en iyisi olmak zorundayız. Bunu yapacak ilgi, bilgi, akıl ve inanç bizde var. Birinci yüzyılı tamamladık. Biz geçiyoruz ve ikinci yüzyılı gençlerimiz inşa edecek. Bu yeni yüzyıl sporun yüzyılıdır, Sporcuların yüzyılı olacak, “Gençlerin, barışın ve sevginin yüzyılı olacak.”

İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Zirve ise sporun önemine değinerek, eğitime ve spora verdikleri destekten dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Törende 600 öğrenciye eşofman, tişört ve sweatshirt hediye edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu