Haber

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

İl Uyum Şurası Toplantısı, Vali Ersin Yazıcı başkanlığında Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi.

Yazıcı, toplantıda yaptığı konuşmada, geçen yıl 805 projeden 370’inin tamamlandığını, diğerlerinin ise devam ettiğini belirtti.

Antalya’nın simgelerinden biri olan Saat Kulesi’nin restorasyon çalışmalarının devam ettiğini belirten Yazıcı, kulede çok az çalışmanın kaldığını ve kısa sürede tamamlanacağını kaydetti. Kente katkı sağlayacak hizmetler üretmeye bu yıl da devam edeceklerini belirten Yazıcı, kurumlar arasında güzel bir uyum olduğunu söyledi.

“Güvenlik turizm noktasında olmazsa olmazımız”

Antalya’nın dünya çapında bilinen bir turizm kenti olduğunu vurgulayan Yazıcı, 2022 yılının çok güzel geçtiğini ve 2023’ten umutlu olduklarını söyledi. Kent.

Güvenlik konusunun da son derece önemli olduğuna işaret eden Yazıcı, “2022 yılı turizm bilgileri iyi gitti. 2023 yılında da devam etmesini bekliyoruz. Turizm hem Antalya hem de ülkemiz ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Güvenlik olmazsa olmazımız.” Turizm için değil. Koordineli ve duyarlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.

Yazıcı, kadına yönelik şiddet konusuna da değinerek, tüm kurumların bu konuda daha duyarlı olması gerektiğini belirtti. Kadına şiddetin bir insanlık suçu olduğu konusunda farkındalık yaratmalarını isteyen Yazıcı, bu konunun sadece polis ve jandarmanın işi olmadığını, herkesin sorumluluğu olduğunu kaydetti.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tarık Hekimoğlu, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Sahil Güvenlik Küme Komutanı Albay Murat Sezgin, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer ile kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu