Haber

İsrail’in Trabzon’da Filistin’e yönelik saldırılarına tepkiler yağdı

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına tepki olarak Trabzon’da “Soykırıma Hayır” etkinliği düzenlendi.

Türk Gençlik Vakfı (TÜGVA) Trabzon İl Temsilciliği üyelerinin düzenlediği program çerçevesinde bazı sivil toplum kuruluşu üyeleri ve vatandaşlar sabah namazı için İskenderpaşa Camisi’nde bir araya geldi.

TÜGVA Trabzon İl Temsilcisi Hakan Özgören, namazın ardından grup adına yaptığı açıklamada, İsrail’in sivillere yönelik saldırılarını kınayarak, Kudüs’teki zulmün her geçen gün arttığını söyledi.

Özgören, Filistin halkının insan haklarına bakılmaksızın öldürülmesine, çocuk, yaşlı fark etmeksizin tüm dünyanın kayıtsız kaldığını belirterek, şöyle konuştu:

“Yakın zamana kadar üç semavi dinin barış içinde hüküm sürdüğü topraklarda artık kan ve gözyaşı birbirinden ayırt edilemiyor. Bugün tüm dünya Müslümanlarının birlik günüdür. Acımız, yansımamız ve direnişimiz ortak olmalıdır. Terörist İsrail devleti günlerdir uluslararası hukuku hiçe sayıyor ve Filistin tüm insanlığın gözünün önünde bulunuyor.” “Halkına soykırım yapıyor. İsrail, kayıtlı tarihteki vahşet ve soykırımları bile utandıracak saldırılarda bulunmaktan asla çekinmiyor.”

Konuşmaların ardından grup tekbir getirerek dağıldı.

ozvatan-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu