Haber

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Çekmeköy’de STK temsilcileri ve iş adamlarıyla bir araya geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Çekmeköy’de STK temsilcileri, iş adamları, kanaat önderleri ve muhtarlarla bir araya geldi. Çekmeköy için hazırladığı projelerden bazılarını paylaşan Kurum, “Köprü kavşağımız Nev Eser Konaks’tan trafiği yer altına alacağız. Çekmeköy’ün iki yakasını tamamen birbirine bağlayıp 12 bin metrekarelik bir meydan oluşturacağız. Çekmeköy” CHP’li İBB yönetiminin kazdığı Kirazlıdere, Güngören, Aydınlar, Taşdelen, “Yenidoğan metro hattını yeniden başlatacağız” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Çekmeköy’de STK temsilcileri, iş adamları, kanaat önderleri ve muhtarlarla bir araya geldi. Programda Kurum’u Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, AK Parti İlçe Başkanı Akın İlhan ve İstanbul Milletvekili Ümmü Gülşen Öztürk ve beraberindeki heyet karşıladı. Konuşmayı yapan kuruma çiçek takdim edildi. Program sonunda protokolle birlikte sahneye çıkan Murat Kurum, seyircileri selamladı.

“Taşdelen’de her geçen gün artan trafiği hızla çözeceğiz”

Çekmeköy için hazırladığı projelerden bazılarını 5 ana başlıkta paylaşan Kurum, “Türkiye Yüzyılımızda İstanbul Vizyonunu 10 temel başlıkta detaylı bir şekilde anlattık. Yakın zamanda ilçelerimize yönelik projelerimizi açıklayacağımızı söylemiştik. Liderimiz Ahmet Poyraz ile birlikte hazırladığımız projelerden birkaçını burada paylaşacağım.Önce Çekmeköy’deki tüm trafik sorunlarına son vereceğiz.Yapacağımız ilk iş Çekmeköy, Kirazlıdere, Güngören, Aydınlar, Taşdelen, Yenidoğan metrosunu hızla yeniden başlatmak olacak. CHP İBB yönetiminin kazdığı, kapattığı ve dünyanın her yerinde gözetlediği hattı. Onların bıraktığı bu korkunç anıyı hafızalardan sileceğiz. Çekmeköy boyun eğmeyecek. İkinci olarak Taşdelen’de giderek artan trafiği hızla çözeceğiz. İBB’nin 5 yıldır hiçbir şey yapmadığı, sadece algılayıp reklamını yaptığı tünel kavşağını revize ederek en kısa sürede Taşdelen’e kazandıracağız.Üçüncü projemiz olarak köprü kavşağımız Nev Eser Konaks’tan trafiği yer altına alacağız. . Çekmeköy’ün iki yakasını tamamen birleştirip 12 bin metrekarelik bir meydan oluşturacağız. Bu sayede yolun iki yakası birbiriyle buluşacaktır. Dördüncü olarak Kuzey Marmara Otoyolu’ndan 2’nci köprüye bağlantı yolu üzerinde Alemdağ – Çatalmeşe çıkışını vereceğiz. Çekmeköy’e trafik getirmeden hem TEM hem de Kuzey Marmara Otoyolu’na bağlantıyı sağlayacağız. Beşinci olarak Çekmeköy Belediyesi gençlerimize 5 bin lira burs veriyordu. Burada gençlerimizle bir araya geldiğimizde bizden taleplerde bulundular. Gençler okulumuzda spor salonu yok siz yaptırabilir misiniz? söz konusu. Hızla talimat verdik ve 2 okulumuza spor salonları kurduk. Okullar açıldığında o gençlerin yanında olacağız. Gençlerimiz belediyemizin bize burs verdiğini ancak artırılmasının uygun olacağını söyledi. Orada liderim Ahmet ile birlikte karar aldık ve bursumuzu 7 bin TL’ye çıkardık. Gençlerimiz için 7 bini çok az görüyoruz. 1 Nisan itibarıyla İBB olarak gençlerimize yönelik burs tutarını 10 bin liraya çıkaracağız. Bu sayıyı her yıl artıracağız” dedi.

“Mevcut İBB yönetiminin kullandığı dil hiçbir CHP’li hemşerimiz tarafından tasvip edilmiyor.”

Mevcut İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetiminin sözde uygulamada gösterdiği kararlılığı gösteremediğini vurgulayan Kurum, “Herkes bizim vizyonumuzdan, bu projelerimizden, sokaktaki yatırımlarımızdan bahsediyor. Buradan kardeşlerimize seslenmek istiyorum. ve CHP’ye gönül vermiş hemşehrilerim. CHP’li kardeşlerimizin oyu da beni ilgilendiriyor. Ama sakın yanlış anlaşılmasın, bu asla basit bir talep değil. Bu talep tek taraflı bir şey değil. aksine karşılıklı gönülden anlaşma olacaktır. Gittiğimiz her yerde CHP’li kardeşlerimiz ile çok samimi ve içten sohbetlerimiz oluyor. Mevcut İBB yönetiminin kullandığı dil ‘CHP yok’ şeklindedir. Hemşehrilerimiz tarafından tasvip edilmemektedir. CHP’li kardeşlerimiz Durup benimle konuşanlar genelde bana şöyle diyordu: ‘Murat Bey, bizim adaylarımızla sizin aranızda ne fark var? Siz belediyecilikte çok iyisiniz, bizimki bu seviyeye gelemez mi?’ Bu sözleri duyduğumuzda rakibimize iftira atılmasına sevinmemize gerek yok. Ben bu duruma CHP’li arkadaşlarımız adına çok üzülüyorum. Neden üzülüyorum biliyor musunuz? Şimdi CHP’miz üzülmez mi? İnsanlar İBB yönetiminin başarılı olmasını mı istiyor? Oy verdikleri halkın eylemlerini gururla anlatmak istemezler mi? “100 yıl konuşulacak bir eser üretseler, CHP’miz de kötü olur mu?” arkadaşlar bundan gururla bahsetti mi? Fena olmaz ama iş dışında her şeyle meşgul oldukları için bunu yapamıyorlar. Çünkü hırsları ve hesapları var. İstanbul’a dair planları, projeleri, hayalleri yok.” Mevcut yönetimdekiler sözle, sözde gösterdikleri kararlılığı icraatlarda, icraatlarda ve icraatlarda gösteremediler. Hizmette gösterip aynı gayreti gösteremediler. Boş vaatlerde bulundular. Çamur attıkları gibi bu milletin acılarına koşma kararlılığını da gösteremediler. Bu nedenle ben tüm hemşerilerimden CHP’ye gönül verdim ve özellikle oy verdim. Sesimiz kime ulaştı. İstiyorum. El ele verelim, bu gidişe dur diyelim diyorum. Durmaksızın çabamızla sadece CHP’li kardeşlerimizi değil, İstanbul’u seven herkesi gururlandıracağız. İstanbullular olmayacak Başlarını eğerek, “Herkesin İstanbul’u için her İstanbullunun oyu, desteği ve duasını talep ediyoruz” dedi.

“Bizim için kolları sıvadık mı bir daha asla sıvayamayız.”

İstanbul için kolları sıvadığını belirten Murat Kurum, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bütün vatandaşlarımız, görüşleri ne olursa olsun, bizim sözlerimizin, kolları sıvayıp rol oynayanların verdiği sözler gibi olmadığını biliyor. Kollarımız bir kez sıvandı mı, bir daha asla sıvanamaz. Çünkü o kollar Artık Murat’ın kolları değil, milletin kolları. O silahlar artık Murat’ın kolları değil. Gidip afetten etkilenen kardeşlerimize sarılıyor. Elazığ, Malatya’da 365 bin yeni yuva kuruyor. İzmir, Antalya, Kastamonu, Giresun ve daha birçok yere asrın felaketini yaşayan 11 ile yardıma uzanan kollar, 3 ayda 180 bin yeni konutun inşaatına başlıyor. 25 yıllık tecrübeyle İstanbul için yeniden sıvandı, bir daha kapanmayacak.İstanbul yeniden dirilinceye, İstanbul yeniden yükselmeye başlayıncaya kadar asla kapanmayacaktır.İstanbul’un tarihini değiştirecek ellerimiz 650 için birleşeceğiz. binlerce yeni, sıcak ve güvenli ev inşa edin. Belediyeden en ufak bir destek alamayan emeklilerimiz, yaşlılarımız ve gençlerimiz için kalplerimizi birleştireceğiz. “Gerçek ihtiyaç sahibi kardeşlerimizi bir araya getireceğiz.”

“Yeni metrobüs ve otobüs sınırlarıyla İstanbul’un her noktasına kesintisiz ulaşımı sağlayacağız”

İstanbul’a yönelik hedeflerini ve vatandaşlara desteklerini anlatan İBB Başkan Adayı Kurum, “Yarı zamanlı belediyecilik yapmayacağız. Arada bir İstanbul demeyeceğiz. 24 saat belediyecilik yapacağız. Haftanın 7 günü, her gün. 5 yılda İstanbul’da 650 bin konutu sizler için bitireceğiz. 18 ayda satılacak değil, kiralanacak 100 bin sosyal konut inşa edeceğiz.” Tamamlayacağız. 328 kilometrelik metro hattını 5 yılda 650 kilometreye çıkaracağız. 10 yıl sonra bunu 1004 kilometreye çıkararak İstanbul’daki trafik sorununu hep birlikte sonlandıracağız. İstanbul’da metro kullanmayan tek ilçe bırakmayacağız. Ortalama seyahat süresini 64 dakikadan 39 dakikaya düşüreceğiz. Yeni metrobüs ve otobüs hatlarıyla İstanbul’un her noktasına kesintisiz ulaşımı sağlayacağız. Gençlerimize tam yüzde 40 indirim desteği sağlayacağız. 0-6 yaş arası çocuğu olan babalara da çocuklarıyla birlikte ücretsiz seyahat etme hakkı tanıyacağız. İhtiyaç sahibi emeklilerimize her ay 2 bin 500 TL destek ödemesi yapacağız. İlk kez iş kuracak kardeşlerimize 100 bin TL hibe desteği sağlayacağız. Evlenen kardeşlerimize 50 bin TL beyaz eşya yardımı yapacağız. 31 Mart akşamı Çekmeköy’ün kardeşi olmak istiyoruz. Bu anlayışla çalışacağız” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu