Haber

İstanbul Valisi’den ‘kafiyeli’ 1 Mayıs mesajı: Devlet yarına bırakır yanına bırakmaz

İstanbul’da 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı Taksim’de kutlamak isteyenler, Anayasa Mahkemesi kararına rağmen polis şiddetiyle karşılandı. Taksim’in çevresindeki geniş bir bölgeyi ablika altına alan polis, özellikle Fatih’teki tarihi Bozdoğan Kemeri’ne yığınak yaparak Saraçhane’den Beyoğlu’na yürümek isteyen kitleleri plastik mermi sıkarak biber gazına boğdu.

1 Mayıs öncesi sadece Taksim’e giden yolları yaya ve araç trafiğine kapatmakla kalmayan, bütün toplu ulaşımı da engelleyen İstanbul Valisi Davut Gül, “Ulaşım kısıtlaması ve diğer tedbirler nedeniyle verdiğimiz geçici rahatsızlık nedeniyle herkesten özür dilerim” açıklaması sonrası bir de ‘Hiç bir suç cezasız kalmaz” paylaşımı yaptı.

Sosyal medya hesabından yanında Türk bayrağıyla #İstanbul paylaşımı yapan Vali Gül, “Hiç bir suç cezasız kalmaz. 210 kişi gözaltına alındı. Devlet yarına bırakır ama yanına bırakmaz” ifadelerini kullandı.

Vali Gül, önceki saatlerde de şu mesajı paylaşmıştı: “1 Mayıs tedbirleriyle, gözbebeğimiz İstanbul’umuzun zarar görmemesine büyük katkı sağlayan; Başta İçişleri Bakanımız Sn. Ali YERLİKAYA olmak üzere, mülki idare amirlerimize, emniyet müdürlerimize, jandarma ve sahil güvenlik komutanlarımıza, kolluk kuvvetlerimize tüm kamu görevlilerine ve Ferasetiyle her zaman dünyaya örnek olan 16 milyon İstanbullu hemşehrimize sonsuz teşekkür ederim.

Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için aldığımız tedbirlerlerle ( ulaşım kısıtlaması vb.) geçici rahatsızlık verdiğimiz herkesten çok özür dilerim.

Rabbim milletimiz ve devletimizi her türlü kaza ve beladan muhafaza eylesin.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu