Haber

İstanbullular kar için pazar gününü bekliyor

Kuraklık kaygısı, dünya genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkmasıyla başladı.

Özellikle ülkemizde uzun süreli yağışların olmaması paniği de artırdı.

Son dönemde yaz günlerini yaşayan Türkiye, sonunda kışa teslim oldu.

Batıdan ülkemize giren soğuk, tüm yurda yayıldı.

23 turuncu, 4 sarı kod

Meteoroloji Genel Müdürlüğü için Turuncu, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Hakkari, Kars, Malatya, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Trabzon, Tunceli, Van, Bayburt, Batman, Şırnak ve Ardahan kodlu uyarı verilirken, Gümüşhane, Mersin, Adana ve Antalya illeri sarı kodlu olarak verildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Türkiye genelinin çok bulutlu, Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege, Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgeler, Eskişehir ve Ordu çevresi ile Ankara’nın güney kesimleridir.

Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 2-4 derece altında seyrediyor.

Yağışlar, Doğu Karadeniz Bölgesi, Doğu Anadolu’nun yüksek kesimleri (Malatya, Van ve Iğdır hariç) ve Güneydoğu Anadolu’nun yüksek kesimlerinde yoğun ve yoğun kar, kıyılarda yağmur, Marmara ve Güneydoğu Anadolu şeklinde. , ve diğer yağışlı yerlerde kar karışık. Yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Mevsim normallerinin 2-4 derece altında olması bekleniyor.

Ülkenin batı, iç ve kuzey kesimlerinde, kuzey, kuzeybatı; güneybatı yönlerden güneydoğu kesimlerde hafif, orta sıralarda orta şiddette; Akdeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda kuvvetli ve yer yer (50-90 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Pazar günü İstanbul’a kar yağacak

Konuyla ilgili bir açıklama yapan NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, İstanbul’da Pazar günü kar yağışına işaret etti.

Çalışkan, cuma günü öğle saatlerinde İstanbul’da şiddetli yağmur olacağını, cumartesi günü ise güneydoğu rüzgarının görüleceği için gündüz saatlerinde yağmur yağacağını, doğru havanın akşam ve gece saatlerinde hızla soğuyacağı için havanın soğuyacağını söyledi. cumartesi akşam saatlerinden itibaren bazı ilçelerde yağış başlayacak.

Buna göre pazar günü İstanbul’da hava çok soğuk olacak. Sıcaklıklar 0 derecenin altında hissedilecek. Bu nedenle Pazar günü tüm şehri kaplayacak kar yağışı bekleniyor.

pazar-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu