Haber

Kahramanmaraş’ta sivil toplum kuruluşları depremzedelere sıcak yemek dağıttı

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Kahramanmaraş’ta kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra sivil toplum kuruluşları da sıcak yemek dağıtmaya devam ediyor.

Kentte enkazın yoğun olduğu bölgelerde depremzedelere, arama kurtarma ekiplerine ve diğer vatandaşlara sıcak çorba, yiyecek ve su gibi yiyecek ve içecekler dağıtılıyor.

Bölgedeki yardım çalışmalarına katılan İsmailağa Derneği Koordinatörü Muhammet Fatih Ustaosmanoğlu, afet bölgelerine hizmet verdiklerini söyledi.

Deprem anında yola çıktıklarını belirten Ustaosmanoğlu, depremin yaşandığı tüm illerde görev yürüttüklerini söyledi.

Kahramanmaraş’ta aşevi kurduklarını anlatan Ustaosmanoğlu, sabah ve akşam 4 bin depremzedeye sıcak yemek ikramında bulunduklarını söyledi.

Kentte bir de lojistik merkez kurduklarını söyleyen Ustaosmanoğlu, “İstanbul’un ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen yardımları burada toplayıp ihtiyaç olan bölgelere dağıtıyoruz” dedi. söz konusu.

Akşam saatlerinde çadırda ateş yakarak ısınmaya çalışan ailelerin ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını belirten Ustaosmanoğlu, “Şehir merkezindeki bir çadır kentte günde 3 bin kişiye yemek veriyoruz. buradan da şehrin makul noktalarında pişen çorbalarımızı mağdurlara ulaştırmaya çalışıyoruz.” terimleri kullandı.

suruchaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu