Haber

Karda güreştiler, soğuğa meydan okudular

Karda güreştiler, soğuğa meydan okudular

TOKAT – Tokat’ın Başçiftlik ilçesinde düzenlenen şenliklerde eksi 7 derecedeki karda güreşen sporcular soğuk havayı adeta zorladı.

Tokat’ın Başçiftlik ilçesinde 8’incisi düzenlenen kar şenliği renkli görüntülere sahne oldu. 1.600 rakımlı Saman Dağı’nın eteğindeki kayak merkezinde düzenlenen şenliklere 7’den 70’e kayakseverler yoğun ilgi gösterdi. Şenliklerin açılış programının ardından karda güreş yapıldı. Eksi 7 derecede güreşen sporcuları vatandaşlar ilgiyle izledi. Sporcular, güreşe başladıktan sonra soğuğu hissetmediklerini kaydetti. Karda güreş yapan sporculardan Mehmet Sarı, kar altında güreşin popülerleşmeye başladığını belirterek, “Karda güreşirken soğuğu ilk etapta hissediyorsunuz ama güreşip ısındıkça ısınıyor. hissetmiyorsun.”

Kendi kızağıyla kayak yapan Sabri Kılınç, heyecanını dile getirerek, “Kayağımı kendim yapıyorum marangozum. Festivallerde kızağa gelirdi. Çocukluğumdan beri kayak yaptığım için benim için tehlikeli değil. Bu yaşta kayak yapmak.”

Vali Hatipoğlu kızak

Kızakla kayak yapan Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, şenliklerde halkın doyasıya eğlendiğini belirterek, “Turizm faaliyetleri arasında kayak turizmi önemli bir yer tutuyor. Bölgemizde kayak turizmi açısından önemli bir yer. Bu bölgenin gelişmesi ve cazibe merkezi olması için elimizden geleni yapıyoruz, çalışıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu