Haber

Karşılaşma için Kıbrıs’tan gelen voleybol takımı Adıyaman’da otelin enkazı altında kaldı.

Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen depremlerin ardından Adıyaman’da arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Kentteki en büyük yıkım ise 140 kişinin bulunduğu otelde yaşandı.

VOLEYBOL TAKIMI DA YIKAMA ALTINDA

Spor KKTC’den Adıyaman’a müsabaka için gelen 35 lise öğrencisinden oluşan voleybol takımının depremde yıkılan otelde kaldığı öğrenildi. Yine KKTC’den Doğuş Partisi Milletvekili Talip Atalay, “Şu anda gördüğünüz enkaz altındalar. Henüz onlara ulaşamadık. Henüz hiçbir çocuğumuza ulaşamadık. 4 çocuğumuza ulaştık. Öğretmenler ve çocuklar ilk gün ama diğerleri enkazda, çalışmalar devam ediyor.” söz konusu.

SADECE 5 KİŞİ KURTARABİLİR

Enkaz altındaki çalışmaları görüntüleyen NTV muhabiri, “140 kişinin bulunduğu otelde çalışmalar sürüyor. İlk etapta 5 kişi kurtarıldı. Otel tamamen çöktü. KKTC arama kurtarma ekipleri çalışıyor. Burada gönüllüler ve sivil savunma ekipleri de var. İnsanları enkazdan çıkarmak için zamana karşı yarış var.Yollar kilitlendi, her yerde ambulans sirenleri çalıyor. Bölge oldukça soğuk, hipotermi bir tehdit. Ayrıca çok sayıda vatandaşın hipotermi nedeniyle hayatını kaybettiği belirtiliyor.” ifadelerini kullandı.

tonyahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu