Haber

KAYMEK’in matematik dersine yoğun ilgi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
AK Parti Kayseri Milletvekili Murad Cahit Cıngı, Matematik Kampını ziyaret ederek deneyimlerini gençlerle paylaştı.

Başkan Memduh Büyükkılıç’ın ortaya koyduğu eğitime destek veren, öğrenci ve genç dostu hizmet vizyonu doğrultusunda faaliyetlerini yürüten Büyükşehir KAYMEK’in “Kim Korkar Matematikten” sloganıyla hayata geçirdiği Matematik Kampı projesi, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. 2. yılında öğrencilerinin beğenisine sunulmuş, eğitim camiasının ve siyaset camiasının da takdirini kazanmıştır. devam ediyor.

Bu kapsamda dönem eğitimcileri ve siyasetçileri ağırlayan KAYMEK Matematik Kampı’nı AK Parti Kayseri Milletvekili Murad Cahid Cıngı ziyaret etti. Ziyarette Milletvekili Cıngı’ya Büyükşehir Belediyesi İş ve İştirakler Daire Başkanı Cenani Ayaydın eşlik etti.

Matematik Kampı öğrencileriyle sıcak ve samimi bir ortamda sohbet eden Cıngı, deneyimlerini de gençlerle paylaştı.

Ziyaretin ardından değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Cıngı, KAYMEK’in çalışmalarından övgüyle söz ederek, “KAYMEK, birçok farklı branşta şehrimizin eğitim ve kültür hayatına çok önemli katkılar sağlamaya devam ediyor. Üniversite hazırlık kursları kapsamındaki Matematik Kampı da harika bir proje. Seçilerek kampa gelen başarılı gençlerimizin gözlerine yansıyan enerji umut veriyor.”

Cıngı, Başkan Büyükkılıç’a eğitime verdiği destekten dolayı teşekkür ederken, Kayseri Büyükşehir Belediyesi KAYMEK eğitmenleri ile Kayseri Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İsmail Altıntop ve Dr. Mehmet Karakaya’ya teşekkürler.

Tarama testi sonuçlarına göre proje kapsamında 12. sınıfı geçen öğrenciler, uzman eğitimciler nezaretinde tam bir kamp geçirme fırsatı buluyor.

seferihisar-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu