Haber

Kayseri’deki falaka davasında savcı sanıklardan 4 yıla kadar hapis cezası istedi.

Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde bir kargo şirketinde çalışan evli ve iki çocuk babası Erkan T.’nin, maddi durumu iyi olmayan kadınları evine davet ettiği, gözlerini uyku bandıyla bağladığı, kelepçe ve atkı ve onları yatağa koyun.

Erkan T.’nin ‘güzel’ dediği kişilere 500 TL, ‘çirkin’ dediği kişilere 250 TL ödediği iddia edildi.

Erkan T. de falakanın görüntülerini kaydetti. Erkan T. de çektiği görüntüleri başka kadınlara gönderdi.

tutuklu

Erkan T., benzer bir teklifte bulunan NK isimli kadının savcılığa kabahatle suç duyurusunda bulunmasının ardından gözaltına alındı.

Adliyeye sevk edilen Erkan T., çıkarıldığı hakimlik tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kamu davası açıldı

Soruşturmada Erkan T. hakkında Kayseri 18. Asliye Ceza Mahkemesi’nde ‘eşine eziyet’ suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar, ‘eşine işkence’ suçundan 1 yıldan 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Eşi HT’nin davranışlarına ‘müstehcenlik’.

Davanın ikinci duruşmasına sanık Erkan T. ve eşi HT katılmadı. Erkan T.’nin avukatı salonda hazır bulundu. Duruşma savcısı, davaya ilişkin mütalaasının hazır olduğunu belirterek mütalaasını verdi.

1 yıldan 4 yıla kadar hapis istedi

Savcı, sanığın ‘müstehcenlik’ suçundan 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını ve söz konusu görüntülere el konulmasını (el koymasını) talep etti.

Sanıkların ‘eziyet’ hatasından da beraatini talep etti.

Sanık avukatının müdafaasını savunmak için süre istemesi üzerine mahkeme heyeti, duruşmayı karar vermek üzere erteledi.

“Zorla değil, rıza ile”

Söz konusu görüntülerde zorlama olmadığını belirten sanık Erkan T., ilk duruşmada verdiği ifadede şu ifadeleri kullandı:

Eşimin isteği üzerine oldu. Bir keresinde adını H. olarak bildiğim bir kadınla onun isteği üzerine fotoğraf çektirmiştim. Kimseye benzer bir şey yapmadım. Ben kimseyi zorlamadım. Bu görseli hiçbir yerde paylaşmadım. Çünkü bu görüntünün yasak olduğunu öğrendim. Görüntülerin sonradan nasıl yayıldığını bilmiyorum. Bu görüntüler güvenlik tarafından sızdırılmış olabilir. Hiçbir yerde paylaşmadım. Cep telefonumda tespit edilen görüntüler bu tür sitelerden çektiğim videolar. Bu tarz görselleri yüklediğimde bayanlar çıplak mı giyinik mi diye bakmadım. Bu beni ilgilendirmedi. Bu resimleri örnek olarak yükledim, sonra sildim. N. isimli hanıma bu tarz fotoğraflarını çekip paylaşmak istediğimi söyledim. O da merak ettiğini söyledi. Daha sonra bu yöntemi N. ile paylaşarak birlikte para kazanacağımızı düşündüm.

“Bir kez fantezi amaçlı yaptık”

Eşinden şikayetçi olmadığını belirten HK, şunları söyledi:

Bana karşı herhangi bir zorlayıcı eylemde bulunmadı. Bir görüntüyü izledi ve bu formatta çekmeyi teklif etti. İlk başta bu teklifi kabul etmedim ama daha sonra bu teklifi kendi hür irademle kabul ettim. Değişiklik olsun diye bir kez yaptık. Amacımız hayal kurmaktı. Beni falakaya yatırdı, ayaklarımı bağladı. Sadece acı çekmek için yaptım. Hiç acı çekmedim. Acı çekseydim, sana söylerdim. Şu an salonda basın mensupları olduğu için rahat konuşamıyorum ama söylemek istemediğim cinsel istekler de oldu. Eşim yanımdaki başka bir rasgele hanıma emsal teşkil etmedi. Yayıncılıktan ve para kazanmaktan bahsetmedi. Ben şikayetçi değilim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu