Haber

Kızılelma ve SOLOTÜRK’ün kol uçuşu ilk kez görüntülendi

Havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, 4 günde 1 milyon 925 bin 437 ziyaretçiyi ağırladı. TEKNOFEST kapsamında İnsansız Savaş Uçağı Bayraktar KIZILELMA ve SOLOTURK silahlı uçuşlar gerçekleştirdi.

BAYRAKTAR ÇİFTİ DE ORADAYDI

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ve eşi Sümeyye Erdoğan Bayraktar, insanlı ve insansız savaş uçaklarının tarihi uçuşlarını izledi. KIZILELMA ve SOLOTÜRK’ün vefatını Selçuk ve Sümeyye Bayraktar karşıladı.

“İLK KEZ KAMUOYUNA ÇIKTI”

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, “Biri insanlı biri insansız 2 savaş uçağı birlikte uçuyor. Benzeri bir uçuş dünyada gerçekleşti ama ilk kez halkın gözü önünde yapılıyor. 2 insansız hava aracı” araçlar, biri savaş uçağı, diğeri saldırı, Kızılelma ve Akıncı ile dünyada ilk kez bu.İşte bu yüzden tarihi, halk gözü önünde oluyor.Teknoloji şampiyonlarına 1 milyonu aşkın genç başvurdu.

“HAVACILIKTA YAKALAMAYACAĞIMIZ HİSSİ YERLEŞTİ”

Burada milletimizin ve kurumlarımızın geliştirdiği, hayal ettiği, tasarladığı ve ürettiği eserlere hayran kalıyorlar. Yıllar geçtikçe ben de gördüm ki, 6. yılda yüksek teknoloji, uzay ve havacılıkta başaramayacağımız hiçbir şey yok hissi tüm toplumumuza yerleşmiştir. Yani bir çocuk gelip uçağa dokunursa muhtemelen ileride ülkemizin uzay programında çalışacak. Bu da olmaya başladı” dedi.

“GURUR DUYUYORUZ”

Sümeyye Erdoğan Bayraktar ise “Gurur duyuyoruz, her seferinde çok heyecanlanıyoruz. Ayrıca her yıl yeni gösteriler izliyoruz, savunma sanayimizin farklı güçlerini ortada görmek çok sevindirici.”

haber-saraykent.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu