Haber

Kocaeli’de karla mücadele 7/24 devam ediyor

Araç ve ekipmanlarının değerli parçalarını sarsıntı bölgesine gönderen Büyükşehir, kentte etkili olan yoğun kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi için gece gündüz çalışıyor.

Ekiplerinin değerli kesimini asrın felaketinin yaşandığı deprem bölgesine gönderen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kentte çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Yoğun kar yağışının başladığı kentte Büyükşehir ekipleri, başta ana arterler olmak üzere tüm noktalarda ulaşımın aksamaması için çaba harcıyor. Greyder, loader, bobcat, ekskavatör, Pto, tuz yüklü kamyon gibi iş makineleriyle tüm ilçelerde 24 saat nöbet tutan Karla Çalışma Grupları, tuzlama ve kar küreme işlerini yapıyor.

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMA

Büyükşehir, Kocaeli’nin tüm ilçelerinde ve köy yollarında yol kaplama ve tuzlama çalışmaları için ekiplerini oluşturdu. Gruplar gece ve gündüz olmak üzere iki vardiya halinde çalışmaktadır. Kentin ana caddeleri başta olmak üzere tüm mahalleler ve köy yollarında kar temizleme ve tuzlama çalışması yapan gruplar, yolların kapanmaması ve buzlanmaması için var gücüyle çalışıyor.

KÖYLERDE TRAKTÖR BIÇAKLI

Köylerde Büyükşehir tarafından dağıtılan traktör kar bıçakları ile yollarda kar küreme çalışmaları yapılıyor. Köy muhtarlarının koordinasyonunda 24 traktöre takılan traktör kar bıçakları ile köy yollarının açık tutulmasına çalışılıyor.

YAYA GÜVENLİĞİ İÇİN MÜCADELE

Büyükşehir, araç trafiğinin yanı sıra yaya ulaşımını da sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda özellikle yaya üst geçitlerinde olası buzlanmaya karşı ekipler özel solüsyonlarla yıkama yapıyor. Yaya üst geçitleri, dur cepheleri ve kaldırımlarda aralıksız çalışan gruplar, tüm bu alanların yayalar için açık ve güvenli kalmasını sağlıyor. Ekipler, yayaların hava koşullarından olumsuz etkilenmemesi için gece saatlerinde başladığı çalışmalarına sabahın erken saatlerinde ve gündüz saatlerinde devam ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

golbasi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu