Ekonomi

Sea Ltd hisselerinin hedefi güçlü teknoloji performansıyla 70 dolara yükseldi

Perşembe günü Bernstein, önde gelen bir küresel teknoloji şirketi olan Sea Ltd (NYSE:SE) hisseleri için fiyat hedefini 60$’dan 70$’a yükseltirken, hisse senedi üzerindeki Outperform notunu korudu. Firmanın kararı, Sea Ltd’nin hisselerinin %50’nin üzerinde artış göstermesi ve küresel teknoloji sektöründe en iyi performans gösteren şirketlerden biri olmasıyla birlikte yılbaşından bu yana kaydettiği önemli yükselişin ardından geldi.

Bu etkileyici büyümeye rağmen Bernstein, hisse senedinin normalde görebileceği ilgiyi görmediğini öne sürüyor. Firmaya göre, Sea Ltd için şirketin potansiyelini daha da vurgulayabilecek bir anlatım değişikliği beklemede. En son yönetim yorumları ve şirket içi notlar, yatırımcıların ilgisini daha fazla çekebilecek umut verici gelişmelerin göstergeleri olarak gösteriliyor.

Bernstein’ın analizi, Sea Ltd için olumlu bir faktör olarak e-ticaret alanındaki rekabet yoğunluğunun azalmasına işaret ediyor. Analist, Shopee, Lazada ve Tiktokshop gibi büyük bölgesel e-ticaret oyuncularının hepsinin komisyon oranlarını artırdığını ve bunun zaman içinde devam edebilecek bir eğilim olduğunu belirtiyor.

Firma, Sea Ltd için FAVÖK tahminlerini yükseltti ve bu da indirgenmiş nakit akışı (DCF) analizine dayanan 70 $ ‘lık yeni fiyat hedefine yol açtı. Revize edilen hedef aynı zamanda uzun vadeli e-ticaret marjlarının brüt ürün değerinin (GMV) %1,8’ine hafif bir artışını yansıtıyor ve şirket için daha iyimser bir finansal görünüm sağlıyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu