Haber

Sinan Ogan, CNN Türk’ü ‘utanç verici’ olmakla suçladı

CET İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Ogan, kendi açıklamalarına yer verilmediği gerekçesiyle önce TRT ardından RTÜK önünde basın açıklaması yaptı. Daha sonra Demirören Medya Grubu önünde açıklama yapan Sinan Oğan, Demirören’i kendisine mikrofon uzattığı için eleştiren paylaşımını sosyal medya hesabından kaldırdı. Ancak Sinan Ogan daha sonra CNN Türk Ankara Temsilcisi Hande Fırat ile görüşmesinin hem içerik hem de ‘nezaket’ açısından olumsuz olduğunu açıkladı.

TRT önünde konuşan Sinan Ogan, TRT’nin hukuka göre herkese eşit söz hakkı vermesi gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

SİZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN MEMURU DEĞİLSİNİZ: Bize yer vermeyen, bizi karartmayan, vergilerimizle yayın yapan ama yer vermeyen TRT ekranlarında sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Bundan sonra RTÜK Yasasını hiçe sayan, TRT Yasasını hiçe sayan, TRT’yi keyfi yöneten, sabah akşam Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı gösteren ama Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Ogan’ı göstermeyen TRT ekranlarında seçim çalışmalarımı anlatacağım. TRT’nin değerli yöneticileri; Orada sadece müdürünüzün adamı ya da memuru değilsiniz, Recep Tayyip Erdoğan. Herkese eşit davranmak zorundasınız. Sinan Ogan’ı bir gün ekranlarınızda göstermediniz, hiçbir çalışmasına ekranlarınızda yer vermediniz. Sizi kınıyorum, zorla TRT ekranlarına çıkmaya zorlandım. Bizim ekranlarımızda, halkımızın ekranlarında insanlarımız bizi duysun isteriz. 7/24 tüm kanallarınız Recep Tayyip Erdoğan’a kiralık, zirve tepeyi Recep Tayyip Erdoğan’ın babasının malı gibi kullanıyorsunuz.

YANLIŞ GOEBBELS BASKILARINI ÖNLEYECEĞİZ: Basının özgür ve özgür olduğu bir Türkiye’de 14 Mayıs sabahına uyanmanız için buradan sesleniyorum. Basın özgürlüğünün herkese eşit olduğu, medyanın talimatsız herkese eşit davrandığı bir Türkiye için çalışıyoruz. Adaleti tesis edeceğiz, demokrasiyi kılcal damarlarımıza kadar hissettireceğiz. Biz devletin resmi organının cumhurbaşkanı borazanlığı değiliz; Türk milletinin söz sahibi olmasını sağlayacağız. Başkan ve Link Lideri, sahte Goebbels’in basın üzerindeki her türlü baskısını engelleyeceğiz. Bundan sonra TRT herkese eşit ve özgür yayın yapacak, asla devletin lehtarı olmayacak, takımları kimseye verilmeyecek.

TRT YÖNETİCİLERİ DE BASKI ALTINDA: Bu ülkede hiç kimse beceriksizliğinden dolayı yurtdışına çıkmak zorunda kalmayacak. Faiz ve enflasyona dayalı hayali bir politika ile bu ülkenin ekonomisini alt üst etmeyeceğiz. Ülkemizi üretim ekonomisinden herkesin eşit ve özgür bir şekilde pay aldığı bir ülke haline getireceğiz. Kirayı vergilendireceğiz. Bu ülke hırsızlığa, yetimlerin hakkını yiyenlere karşı görevinin başında adalet savcı ve hakimlerin olduğu bir ülke haline gelecektir. TRT yöneticilerinin de baskı altında olduğunu, sahte Goebbels’in her gün TRT yetkililerini arayıp baskı yaptığını biliyorum. Artık bu ülkeyi sahte Goebbel’lere teslim etmeyeceğiz. Bağlantı Başkanlığı artık hükümetin muhalefete karşı trolleri besleyen ordusuna dönüşmeyecek. TRT, biz buradayız. Bugünden itibaren yayınlarınızda bizi özgür ve eşit bir biçimde yer almazsanız, muhabirleriniz bizim çalışmalarımızı takip etmezlerse ben her gün gelip buradan yayın yapacağım. Sırada CNN Türk var, biz geliyoruz. 15 Mayıs sabahı daha özgür bir Türkiye’ye uyanacağız.

TRT BİZE YER VERMİYOR: Türkiye’yi karış karış geziyoruz, son 3 gündür Almanya, Hollanda ve Belçika’daydım. Oradaki tüm faaliyetlerimizi basın açıklaması olarak göndermemize rağmen basın buna yer vermedi. TRT bizi kesinlikle suçlamıyor. Buraya gelmek zorunda kaldık. Her kanalın önüne çıkıp bize yer ayıracağız ve sesimizi duyurmaya çalışacağız. Burada basın mensuplarıyla bir derdimiz yok, sadece anayasanın bize verdiği hakkı kullanıyoruz. Bu aslında RTÜK’ün de baskı yaptığını gösteriyor. Buradan yine aynı şekilde RTÜK’ü arayacağım, bir kez daha uyaracağız. Aksi halde her gün RTÜK önünde megafonla hayranlarımıza gelecek çalışmalarımızı anlatacağız. Tayyip Erdoğan’ın emrettiği gibi değil, Anayasa’nın emrettiği gibi hareket edin. Tüm basın mensuplarına söz veriyorum, 15 Mayıs sabahı sizi kimse rahatsız edemeyecek, özgürce yayın yapacaksınız.

RTÜK ÖNÜNDE DE AÇIKLAMA YAPTI

Sinan Ogan, RTÜK önünde şu açıklamayı yaptı:

NEDEN GÖREVİNİZİ YAPMIYORSUNUZ: Yaptığımız çalışmaları kamuoyuna duyurma misyonu olan RTÜK görevini yapmıyor. RTÜK Kanunu yürürlükte ve RTÜK Başkanı maddeyi uygulamıyor. Burada RTÜK Başkanına soruyorum. Sayın Önder 111 bin 506 vatandaşın oyu, imzalarını saymıyor musunuz? YSK’nın cumhurbaşkanı adayı ilan ettiği Sinan Ogan’ı cumhurbaşkanı adayı saymıyor musunuz? Sinan Ogan’a kinin mi var? Neden yetkinizi kullanarak televizyonlara Sinan Ogan’ın gösterilmediğini söylemiyorsunuz? Allah’tan korkun, Allah’tan korkun. Televizyon kanallarının yayınlarını alıp önünüze koymak ve herkese eşit davranılmasını sağlamak sizin göreviniz değil mi? Neden görevini yapmıyorsun?

SİNAN OĞAN OLMAYAN KANALLARA EN AZ BİR UYARI BİLMİYOR MUSUNUZ: Devlet televizyonu TRT neden hiçbir yayınımıza, çalışmamıza yer vermiyor? Daha önce Özdağ Bey ile birlikte buraya geldik, sizleri görevinizi yapmaya davet ettik. Görevini yapmıyorsun. RTÜK’ün görevi televizyonlara para cezası vermek değil. RTÜK’ün görevi televizyonları karartmak değil, sadece karartmak. Bakın bu haksız tavrınızın mağduru olan televizyonlar buradalar ve mikrofonu bize verdiler. Ekranlarını nasıl karartıyorlar biliyorsunuz ama Sinan Ogan’ın yer almadığı kanallara en azından uyarı vermeyi bilmiyor musunuz?

SİZİ İKİNCİ KEZ UYARIYORUM: Bu ülkede adalet ve eşitlik yok mu? Sinan Ogan’ın cumhurbaşkanı adaylığı çalışmasını neden eklemiyorsunuz? Bu konuda sizi ikinci kez uyarıyorum. Haksız tavrınıza devam ederseniz hukuk çerçevesinde tüm yandaşlarımı burada toplayacağım. Her gün megafonla hatırlatacağım. Her gün ama her gün. Sinan Ogan gönüllüleri, hangi görüşten olursa olsun Sinan Ogan’a haksızlık yapıldığını söyleyenleri RTÜK’e davet edeceğim. Ellerine mikrofon alacaklar ve kanunlar çerçevesinde görevlerini size hatırlatacaklar.

AYRICALIKLAR DEĞİL, TOPLUMUN SÖZLERİMİZİ DUYMASINI İSTİYORUZ: Değerli basın mensupları, sizlerden herhangi bir ayrıcalık istemiyoruz. Toplum; Verdiğimiz sözleri duymanızı istiyoruz. Muhtemelen duyacak, hiç beğenmeyecek, oy kullanmayacak. Ama toplum duysun. Vergi ödüyorsun. Sinan Ogan taraftarı da vergi veriyor. Neden bizim vergilerimizle maaşınızı alıp bize eşit davranmıyorsunuz Sayın RTÜK Önderi? RTÜK Kanununu da biliyoruz. RTÜK Kanunu’na göre, seçimin resmen başladığı günden, bitmesine bir gün kalaya kadar tüm medyanın bize eşit şekilde yer vermesi gerekiyor.

Bazı raporlarım var, Sinan Ogan medyada en az yer alan aday. Nereden? Ben de sana soruyorum, neden? Sinan Ogan bu ülkede cumhurbaşkanı adayı değil mi? Neden adaletsiz davranıyorsun? Sinan Ogan’ın telaffuzlarını neden kamuoyu ile paylaşmıyorsunuz? Neden Sinan Ogan’a karşı haksız bir tavır sergiliyorsunuz?

Şu açıklamayı yapmaktan utanıyorum: Sabah TRT’ye gittim. TRT’nin görevini hatırlattım. Şimdi RTÜK’e geldim. Demirören Medya Grubu’na gideceğim. Demirören Medya Kümesi de bize hiç yer vermiyor. Oradan oraya gideceğim, onlara da hatırlatacağım. Bu duruma düştüğüm için ülkemden utanıyorum. Bir cumhurbaşkanı adayı olarak RTÜK huzuruna çıkıp bu açıklamayı yapmaktan utanıyorum. Biz böyle bir ülkeyi hak etmiyoruz. Daha adil, daha demokratik kurumlara sahip bir ülkeyi hak ediyoruz. Ve burada konuşuyorum. Hem RTÜK, hem TRT hem de tüm basın kuruluşları ve mensupları özgür olacak. Hiçbir şekilde baskı ve zorlamaya maruz kalmayacaklardır. Adalet herkese lazım olacak. Bir gün bu adalete RTÜK Başkanı da ihtiyaç duyacaktır. Sinan Ogan’a da ihtiyaç olacak. TRT Genel Müdürüne de ihtiyaç duyulacak. Demirören Medya Grubu’nun da ihtiyacı olacak. Günü gelince adaleti sağlayacağız. Ve günü geldiğinde herkes adaletten nasibini alacaktır.”

‘DEMİRÖREN’E İLK KEZ KATILDIK’

Sinan Oğan da Demirören Medya önünde açıklama yaparak, “Bugün Demirören Medya Grubu Ankara Temsilciliği önünde bir basın açıklaması yaptım. Ondan sonra bu medya ambargosunu kaldıracaklar” dedi. söz konusu.

Sinan Ogan, Demirören Medya ile ilgili paylaşımını bir süre sonra sosyal medya hesabından kaldırdı. Sinan Ogan daha sonra başka bir paylaşımda bulunarak CNN Türk temsilcisi ile görüştüğünü ve olumsuz sonuçlandığını belirtti.

Bu görüşmeden sonra Sinan Ogan şunları yazdı:

“Bugün önce TRT’ye, ardından RTÜK’e, ardından da Demirören Medya Grubu’na medyanın bize uyguladığı ambargoyu kaldırmak için gittim ve kısacık seçim vaatlerini açıkladım, durumu protesto ettiğimi beyan ettim. CNN Türk’ün Ankara temsilcisi (Hande Fırat’ı kastederek) ve maalesef çok daha fazlası… Nezaket açısından da içerik açısından da verimli bir görüşme olmadı. Ama merak etmeyin #OAnGeliyor adaleti sağlayacağız. medya.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu