Haber

Şu anki ölü sayısı nedir? 5 Mart depreminde kaç kişi öldü? 10 ili vuran depremde kaç kişi hayatını kaybetti?

Şu anki ölü sayısı nedir? Sorusu depremle ilgili en çok merak edilen soruların arasında yer alıyor ve vatandaşlar tarafından sürekli araştırılıyor. Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde bilanço her geçen dakika daha da ağırlaşıyor. Deprem 10 şehirde büyük hasara yol açarken, arama kurtarma çalışmaları aralıksız devam ediyor. Pekala, şu anki ölü sayısı nedir? 5 Mart depreminde kaç kişi öldü? 10 ili vuran depremde kaç kişi öldü?

MEVCUT ÖLÜ SAYISI KAÇ?

Hatay’da açıklamalarda bulunan Bakan Soylu, depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 45 bin 968’e çıktığını bildirdi. Bakan Soylu, “Allah rahmet eylesin bunların 4 bin 267’si Suriyeli kardeşimiz. 44 bin 235’i de Suriyeli kardeşimiz. şu anda nüfus artı göç olarak kayıtlı.Yani Suriyeli kardeşimiz göç olarak, diğerleri nüfus olarak kayıtlı.” sözlerini kullandı.

“HATAY’DA 233 STK ÇALIŞIYOR”

Bakan Soylu, “Sahaya giden, eksikleri buraya gönderen, wc’den duşa, çamaşırdan eksiğe kadar her türlü işlemin eksiklerine kadar tüm eksiklerimizi paylaşan birçok arkadaşımız var. Alt birimlerimiz de aynı şekilde Sağlık Bakan Yardımcımız, İçişleri Bakan Yardımcısı, Vali Tüm kurumları takip ederek bir araya getiren anlayışı sürdürmektedir.Sadece Hatay’da 23’ü uluslararası STK olmak üzere 233 sivil toplum kuruluşunun misyonu bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu