Haber

TESK İşyeri Denetleme ve Danışmalık Gruplarının Eğitimi programı Antalya’da başladı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Lideri Bendevi Palandöken, Türkiye’nin önemli bir süreçte olduğunu, esnaf ve sanatkarın da çalışma hayatındaki düzenlemelerle bu süreci daha da geliştireceğini ve güzelleştireceğini söyledi.

Avrupa Birliği projeleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile TESK’in işbirliğinde gerçekleştirilen İşyeri Denetleme ve Danışmanlık Kümelerinin Eğitimi programı, Antalya’da Belek Turizm Merkezi’ndeki bir otelde başladı.

Palandöken, programın açılışında yaptığı konuşmada, TESK olarak bugüne kadar değerli projelere imza attıklarını, bu çalışmanın da bunlardan biri olduğunu söz etti.

Programın gelecek kuşakları de şekillendirecek nitelikte olduğunu belirten Palandöken, “Yaptığımız işlerle Türk esnaf ve sanatkarı, çırağıyla, kalfasıyla, ustasıyla gelişmekte olan büyük ülkemize katkıda bulunmakta. İnşallah ülkemizde bu çalışmalarla Ahilik kültürü yeniden modern, çağa uygun hale getirilerek nesillere aktarılacak. Türkiye önemli bir süreçte, esnaf ve sanatkar da çalışma hayatındaki düzenlemelerle bu süreci daha da geliştirecek ve güzelleştirecek.” dedi.

“Türkiye kendine yetebilen bir ülke”

Türkiye’nin etrafındaki ülkelerde savaşların, terör olaylarının yaşandığına işaret eden Palandöken, Türkiye’de ise yalnızca yüksek enflasyon nedeniyle ekonomik çaba verildiğini lisana getirdi.

Palandöken, etrafında yaşanan aksiliklere karşın Türkiye’nin güçlü bir şekilde yolunda ilerlediğini vurgulayarak şöyle devam etti:

“Bugün en çok turist ağırlayan, en çok yoksul ülkelere destek veren, dünyada önemli yeri bulunan, sadece bugün değil Osmanlı döneminden bugüne kadar neredeyse dokunmadığımız ülke kalmayan güçlü bir ülkeyiz. Allah’a çok şükür ayakta kalabilmemizi sağlayan, bizi vatansız, topraksız, bayraksız bırakmayan ülkenin gençleri, yaşlıları, çalışanları ve ayakta kalmamıza dayanak olan ülkemizin nimetleridir.”

Palandöken, Türkiye’nin kendi kendine yetebilen, ürettiğiyle geçinebilen bir ülke olduğunu söyledi.

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Lideri Adlıhan Dere de Antalya olarak Türkiye iktisadına değerli katkı sağladıklarını, bugün de değerli bir toplantıya mesken sahipliği yaptıklarını tabir etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu