Haber

Trabzonspor Futbol Okulu Öğrencisine Biber Gazlı Saldırı

Bursa’da arkadaşıyla birlikte yaşayan 9 yaşındaki çocuk, bisikletine binen bir kişinin biber gazıyla saldırısına uğradı. O anlar güvenlik kamerasına yansırken, küçük çocuğun Trabzonspor Futbol Okulu öğrencisi olması nedeniyle bordo-mavili kulüpten açıklama yapıldı.

Olay, merkez Osmangazi ilçesine bağlı Dikkaldırım Mahallesi’nde meydana geldi. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, arkadaşıyla birlikte oturan Trabzonspor forması giyen 9 yaşındaki erkek çocuk, sokakta bisikletine binen bir kişi tarafından önce hakarete, ardından biber gazıyla saldırıya uğradı. Çocuk acı içinde nefes almaya çalışırken, saldırgan ise bisikletiyle olay yerinden kaçtı. Saldırının ardından rahatsızlanan çocuk hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Trabzonspor Futbol Okulu’nda sporcu olduğu öğrenildi

Görüntülerin ardından Trabzonspor Kulübü bir açıklama yaparak olayın takipçisi olacaklarının altını çizdi. Bordo-mavili kulüpten yapılan açıklama şöyle:

“Bursa’da kimliği belirlenemeyen bir kişi, 9 yaşındaki Trabzonspor Futbol Okulu öğrencimize önce hakaret sonra da yüzüne biber gazı sıkarak kabul edilemez bir saldırı gerçekleştirdi. Hastanede tedavi altına alınan genç taraftarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Biber gazının etkisine karşı geçmiş olsun; saldırıyı gerçekleştiren kişi budur.” “Şahsın bir an önce yakalanıp gerekli cezayı alması için konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.” -BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu