Haber

Üniversite Öğrencisi Moto Kurye Kazada Öldü

Kadıköy’de motosikletli kurye olarak çalışan üniversite öğrencisi Yusuf Uğur Uzunsakaloğlu, iddiaya göre makasla ileri sürülen otomobilin çarpması sonucu ağır yaralandı. 19 yaşındaki Uzunsakaloğlu kaldırıldığı hastanede yaşam savaşını kaybederken, sürücünün tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına gencin yakınları tepki gösterdi.

Feci kaza, 20 Aralık Salı günü saat 01:00 sıralarında Zühtü Paşa Mahallesi 15 Temmuz Şehitler Köprüsü bağlantı yolu üzerinde meydana geldi.

Kuryelik yapan 19 yaşındaki Yusuf Uğur Uzunsakaloğlu, siparişinden dönerken otomobil çarptı. Ağır yaralanan Uzunsakaloğlu ambulansla hastaneye kaldırıldı. Özel bir üniversitede aşçılık öğrencisi olduğu öğrenilen Uzunsakaloğlu, 2 hafta süren yaşam mücadelesini kaybetti.

Araç sürücüsü, emniyetteki sorgusunun ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

“Hem okuyor hem çalışıyordu”

Trafik kazasında hayatını kaybeden Yusuf Uğur Uzunsakaloğlu için dün öğle saatlerinde Ataşehir Örnek Mahallesi Takva Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Cenazeye ailesi, yakınları ve motosikletli kuryeler katıldı.

Anne Semra Uzunsakaloğlu tabuta sarılarak uzun süre ağladı. 19 yaşındaki Uzunsakaloğlu’nun cenazesi, kılınan namazın ardından Ihlamurkuyu Mezarlığı’na defnedildi.

Nurhan İlhan Amca ‘Emirden çıktıktan sonra eve giderken bir araca arkadan çarpıldığını biliyoruz. Sürücünün ifadesinin alınmasının ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Hem üniversite öğrencisi hem de kuryeydi. Özel bir üniversitede aşçılık okuyordu.söz konusu.

“Sesimizin duyulmasını istiyoruz”

Kurye arkadaşı Muhammet Turan, ‘Kazadan sonra onu gördüm, yerde yatıyordu, motosikleti 100 metre ilerideydi. 2 hafta yoğun bakımda kaldı bugün vefat etti. Çok üzücü olaylar Ben de kaza geçirdim, halen tedavi görüyorum. Bu tür kazaların önüne geçilmesini ve sesimizin duyulmasını istiyoruz. söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu