Haber

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, ABD’nin tehdit kararının uzatılmasına tepki gösterdi

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD’nin Venezuela’yı ulusal tehdit ilan eden kararnamesinin uzatılmasına tepki gösterdi.

Devlet televizyonuna konuşan Maduro, Venezuela’yı ABD için ulusal bir tehdit olarak gören kararnamenin imzalanmasını şiddetle reddettiklerini söyledi.

Ülke olarak ekonomik yaptırımları aştıklarını belirten Maduro, “Joe Biden hükümeti, Venezuela’yı ABD’nin ulusal güvenliğine olağanüstü ve inanılmaz bir tehdit olarak ilan eden kararnameyi sekizinci kez imzaladı.” terimini kullandı.

Kararnamenin ilk kez eski ABD Başkanı Barack Obama tarafından imzalandığını hatırlatan Maduro, “O rezil kararnamenin üzerinden 8 yıl geçti. İşçi sınıfının birleşmesi ile Venezuela ilerliyor, ambargo ve ambargoları kırıyor, emperyalizmle yüz yüze geliyor.” Onun hükümleri ve onu yenmek.” söz konusu.

Öte yandan Maduro, 5 Mart 2013’te hayatını kaybeden Venezuela eski Devlet Başkanı Hugo Chavez’in ölümünün 10’uncu yıl dönümünü anarak, “10 yıl sonra sevgili komutanımız Chavez’in hiçbir anı kaçırmadığını söyleyebilirim. mücadelelerimizde ve savaşlarımızda.” dedi.

mamakhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu