Ekonomi

Vitalik Buterin, kendisini heyecanlandıran Ethereum projelerini açıklıyor

Investing.com – Ethereumkurucu ortak Vitalik ButerinEn son blog yazısında Ethereum ekosistemindeki onu heyecanlandıran kullanımlardan ve son trendlerden bahsetmişti.

Buterin, yazısında FTX’in çöküşünden sonra ademi merkeziyetçilik kavramının daha değerli hale geldiğini vurgulayarak, merkezi olmayan yapısı güçlü kuruluşlar tarafından çıkarılan stabil kripto varlıkların toplum tarafından benimseneceğini savundu. Ödemeler konusuna değinen Buterin, sıfır bilgili merkezi olmayan kimlikler tarafından desteklenen DAO’lar tarafından yönetilen gerçek dünya varlıklarının ve sabit kripto varlıklarının Ethereum’un geleceğinde değerli bir yere sahip olacağını söyledi.

Ayrıca Ethereum kurucusu, merkezi sabit kriptoların dayatılmasının uzun vadede bir çözüm yaratmayacağını düşünüyor.

Buterin, DeFi ve dijital kimliklerin birlikte çalışabilirliğini savunuyor

Vitalik Buterin, çok pahalı bir sermaye yapısına sahip olduğu için merkezi olmayan finansta kazandıran sistemleri sürdürülemez buluyor. Bu nedenle, DeFi’nin en değerli eserinin merkezi olmayan istikrarlı kripto varlıklar olacağını düşünüyor.

Ayrıca hipotez piyasaları ile ilgili heyecanını paylaşan Buterin, Ethereum ekosisteminde yer alan piyasaların ani bir büyüme görmeden istikrarlı bir şekilde gelişmesini memnuniyetle karşılıyor.

Ethereum ile uygulamalara giriş yapın

Yazısında dijital kimlik konusuna da değinen Ethereum kurucusu, bu alanın geliştirilmesinin kullanıcı gizliliği açısından son derece değerli olduğunu belirterek, etkili bir kimlik olarak Login with Ethereum (SIWE) uygulamasına dikkat çekti. prosedür.

SIWE, kullanıcıların özel bilgilerine erişime izin vermeden veya site tarafından hesaplarını devralmadan web sitelerinde oturum açmalarına izin verir. Kullanıcıların sitelere giriş yaparken sadece ETH adreslerini kullanmasına izin veren en bilinen projelerden biri de Ethereum Name Service ( ENS ) görünür. Bu kullanıcı adları .eth ile biter ve kullanıcıların bu adı kullanmaya devam etmek için yıllık bir ücret ödemesi gerekir.

Buterin, Ethereum Ad Hizmetinin, Blockscan gibi merkezi olmayan sohbet platformlarındaki sahte hesaplarla başa çıkmak için tasdik teknolojisiyle birlikte kullanılabileceğini düşünüyor. Sohbet platformu, kullanıcının Ethereum ekosisteminde gerçek bir katılımcı olduğunu kanıtlamak için zincir üzerindeki etkinliğini ENS adıyla ilişkilendirebilir. Bu sistemin gelecekte platformların müşteri tanıma prosedürünün yerini alabileceği düşünülmektedir.

Merkezi olmayan kredi sistemi ve hibrit uygulamalar

Buterin ayrıca tasdik teknolojisinin, kuruluşların merkezi otoriteler olmadan kendi risk profillerini belirlemelerine yardımcı olabileceği konusunda da olumlu bir görüşe sahip.

Vitalik Buterin, hibrit uygulamalar alanından da umutlu olduğunu söyledi. Bu uygulamalar sadece diğer sistemleri de kullanan Blockchain tabanlı uygulamalar değildir. Oylama, devlet kayıtları, kimlik bilgileri takibi, şirket muhasebe sistemleri, oyun segmentleri gibi alanlar kullanım alanları olarak sayılabilir.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu