Haber

‘Yüzyılın Marşı’nın prömiyeri CHP’nin 100. Yıl Resepsiyonunda yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Cumhuriyetin 100. yılı münasebetiyle düzenlediği 100. Yıl Resepsiyonu’nda, “Yüzyılın Marşı” adlı marşın prömiyeri yapıldı.

CHP’den yapılan yazılı açıklamada, marşın ilk okunuşunun, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin önceki genel başkanları Murat Karayalçın ve Hikmet Çetin, parti yöneticileri ve belediye başkanlarının katıldığı 100. Yıl Resepsiyonu’nda yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, “Milletimize Cumhuriyetimizin 100. yıl şerefini yaşatacak, toplumda heyecan rüzgarı yaratacak ve klasik marşlar arasında yerini alacak ‘Yüzyılın Marşı’ güzel olsun” denildi.

“Ekin Eti’nin Aysun Öner’in güçlü dizeleriyle bestelediği ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Cumhuriyet Halk Partisi’ne sunulan marş, Cumhuriyetin kazanımlarına saygı duruşu ve ortak bir duruş olarak sunuldu. toplumun özlediği değerlerin yansımasıdır.” “

Açıklamada, Marşın galasının ardından Kılıçdaroğlu’nun söz yazarı Öner’e çiçek takdim ettiği belirtilirken, “Yüzyılın Marşı” adlı eserin sözlerine de yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu