Haber

BERDAN MARDİNİ’YE SUÇLAMA: EN AZ 15 KİŞİ SALDIRDI

AKRABALARI, Türkücü Berdan Mardini’yi kendilerine saldırmakla suçladı. Polisin yaptığı operasyonda 4 kişi gözaltına alındı.

Türkücü  Berdan Mardini’nin amcası ve tıpkı vakitte eski ortağı Şahin Karademir, eşi ve kardeşiyle Avcılar’daki evinin önünde aracına binmek isterken saldırıya uğrarıklarını iddia etti. Şahin Karademir, memleketleri Mardin’de istihdam yaratmak için 2016 yılında kayalık araziyi düzenleyerek gül grup sürece tesisi ile yurt dışına ihracat yapmayı planladıklarını belirtti. Karademir, bu işe girerken kredi de aldıklarını, yeğeni Berdan Mardini’nin bankalara yüklü miktarda borçlu olduğunu bilemediğini öne sürdü. Yeğenini dolandırıcılıkla suçlayan Şahin Karademir, şikayette bulunduğu için saldırıya uğradıklarını iddia etti.

Karademir, “Önceki gün Avcılar’daki konutumuzdan 11 yaşındaki oğlumu, kardeşim ve eşim ile okula götürürken, sabahtan bu yana beklediklerini anladığımız en az 15 kişinin sopalı, döner bıçaklı saldırısına uğradık. Akın sırasında ‘Berdan Mardini’nin kredi çekmesine müsaade vermeyeceksin ha?’ dediklerini duyduk” dedi.Şahin Karademir’in eşi Elvan Karademir ve oğlunun bu olay akabinde uyuyamadığını söyledi. Başından aldığı darbelerle yaralanan  Erol Karademir de bu atağın kıymetli olmadığını, ardındaki asıl ismin kim olduğunu bildiklerini söyledi.

Şahin Karademir,  Elvan Karademir ve  Erol Karademir’in şikayetinin ardından Avcılar Emniyet Müdürlüğü’nün 4 kişiyi gözaltına alırken araçlarında av bıçağı, balta ve döner bıçağı ele geçirdiği belirtildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu