Haber

Emine Erdoğan, Lavanta Bahçesine Dönüşen Tarlaları Tebrik Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, atıl alanları lavanta bahçesine çeviren belediyeleri tebrik ederek, yerel yönetimlerin bu girişimleriyle yerli üretime hayat kattıklarını, istihdam fırsatları açtıklarını ve şehirlere nefes aldıklarını belirtti. temiz hava

Emine Erdoğan, eski adı Twitter olan sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı paylaşımda, büyüleyici kokusu ve göz alıcı tonlarıyla Türkiye’yi çepeçevre saran lavanta tarlalarında hasat zamanının geldiğini hatırlattı.

Yetiştirilmesi ve hasadının yanı sıra maharet ve emek isteyen lavanta ve diğer bitkilerin üretiminin yaygınlaşmasında ve çaresinin bilinmesinde yerel yönetimlerin büyük katkısı olduğunu belirten Erdoğan, “Kullanılmayan alanları 2014’e çeviren belediyelerimiz. lavanta bahçeleri hem yerli üretime hayat katıyor, hem de yeni istihdam imkanları yaratıyor, aynı zamanda şehirlerimize yeni istihdam kapıları açıyor. Bunun en güzel örneğini başkentimiz ilçelerinde hayata geçiren Mamak Belediyesi ve Keçiören Belediyesi başta olmak üzere yerli ve milli üretimi destekleyen projeler üreten tüm belediyelerimizi tebrik ediyorum.”

habertaslicay.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu