Haber

Halk TV’de Depremzedeler için ‘Bir Kira Bir Ev’ Kampanyası

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli iki depremden etkilenen vatandaşlar için bu akşam Halk TV’de ‘Bir Kira Bir Ev Özel’ programını gerçekleştiriyor. bir gecede toplanmış Milyonlarca liralık bağışın depremzedeler için kira eki olarak kullanılacağı vurgulandı.

Sanat, spor, edebiyat ve siyaset dünyasından birçok ismin katıldığı gece Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Cem Adrian’ın “Ne Ağlıyorsun Zülfü Siyahım” türküsünü seslendirdiği bağış gecesinin sunuculuğunu İsmail Küçükkaya ve Seda Selek yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşların konut sorununa çözüm bulmak amacıyla başlatılan ‘Bir Kira Bir Ev’ kampanyasına bir maaş bağışladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, iki ailenin bir yıllık kirasını eşiyle birlikte karşılayacağını açıkladı.

Sanatçı Metin Akpınar da Metin Uca aracılığıyla 500 bin TL bağışta bulunduğunu açıkladı.

Şarkıcı Mabel Matiz kampanyaya destek vermek isterken, Konak Belediye Başkanı Abdul Batur maaş bağışında bulundu. CHP İzmir Milletvekili Yetenekli Polat 3, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı 50 bin lira, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü 5 kira bağışladı.

DEVA Parti Genel Başkanı Ali Babacan da kampanyanın değerine değinerek “Maaşımla katkıda bulunmak istiyorum” diyerek taziyelerini iletti. UYGUN Parti Genel Başkanı Meral Akşener, üç ailenin kirasını üstlendiğini belirtti.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, eşiyle birlikte bir ailenin bir yıllık kirasını karşılayacağını açıkladı. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal da 10 kira zammı vereceğini bildirdi.

Şarkıcı Gülşen de 12 kira bağışında bulundu. Zülfü Livaneli, müzisyen Sıla’nın İzmir’de vereceği konserin geliri olan 500 bin TL’yi bağışlayacağını açıkladı. Sanatçı Yıldız Tilbe, 12 ailenin kira ve diğer ihtiyaçlarını bir yıl süreyle karşılayacağını söyledi.

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve eşi Başak Demirtaş, programa gönderdikleri notta dayanışma kampanyasına 10 çadırla katkı sağladıklarını açıkladı.

Başak Demirtaş’ın Twitter’da yayınlanan ve Halk TV tarafından yayınlanan notunda şu ifadelere yer verildi:

bozuyukajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu