Haber

Hatay’da BUSKİ ekipleri depremzedelere moral verdi

BURSA (İGFA) –Bursa Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin 11 ilini sarsan ve sadece afet bölgelerinde değil tüm vatandaşlarda derin izler bırakan depremin yaralarını sarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Gaziantep’in ardından Hatay’da hayatın normale dönmesi için tüm birim ve iştirakleriyle yoğun mesai harcayan Bursa Büyükşehir Belediyesi, gıda, giyecek, hijyen malzemeleri, battaniye, soba ve yakacakların yanı sıra bölge halkına moral vermeye çalışıyor. .

Özellikle kurulacak konteyner kent ve mobil tuvaletler için altyapı çalışmalarını yürüten BUSKİ grupları, eski cezaevi bölgesinde oluşturdukları şantiyede halı sahada depremzedelerle futbol oynadı. Akranlarının ‘depremden sonra’ başka illere gitmesi üzerine yalnız kalan 3 arkadaş, halı saha yanındaki şantiyeye gelip BUSKİ çalışanları ile maç oynamak istedi. Çocukların iradesini kırmayan gruplar, öğle yemeği molası için anlaştıktan sonra çocuklar için alana indi. Hem çalışanlar hem de çocuklar açısından keyifli geçen karşılaşmanın ardından BUSKİ Genel Müdür Yardımcısı Mesut Boz tarafından depremzedelere çeşitli hediyeler verildi.

Günler sonra tam takım oynamanın mutluluğunu yaşayan çocuklar, “Buradaki kardeşlerle birlikte oynamak istedik. Bizi de kırmadılar. Çok eğlendik” dedi.

BUSKİ Genel Müdür Yardımcısı Mesut Boz, “Kendi arkadaşları başka şehirlere gitti. Öğle yemeği molasında arkadaşlarımız çocuklara eşlik etti. Güzel bir karşılaşmaydı. Çocuklarımız moral buldu. Onları mutlu etmek bizi de mutlu etti.”

habersarayduzu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu