Haber

“İnsanlık ölmedi” dedirten hareket…

Bursa’nın İnegöl ilçesinde biri çocuk 3 genç yolda buldukları ziynet eşyası, döviz ve paranın toplam maliyeti 60 bin lira olan cüzdanı teslim etti. Cüzdanını alan bayan, gençlere teşekkür etti.

Olay, Orhaniye mahallesi Yenişehir caddesi üzerinde meydana geldi. Ceyda Dizdar (18), arkadaşı Hakan Özdemir (18) ve 7 yaşındaki kardeşi Buyruk Dizdar, Yenişehir Caddesi’nde kaldırımda yürürken yerde cüzdan buldu. Cüzdanın içine bakan gençler, cüzdanda mücevher ve para gördü. Bir süreliğine cüzdanın sahibini arayan gençler, İnegöl Emniyet Müdürlüğü Merkez Polis Karakolu’na giderken yolda karşılaştıkları polis ekipleri için cüzdan bulduklarını söylediler. Polis otosuna bindirilen gençler, polis merkezine götürülerek cüzdanları teslim edildi. Polis ekipleri de cüzdanda bulunan kimlikten sahibine ulaşarak onu Polis Merkezine davet etti.

Cüzdanındaki para ve altınların eksiksiz olduğunu gören Kadriye Acar (50), cüzdanı bulan gençlere teşekkür etti. 2 çeyrek altın, 700 Euro, 1 çocuk künyesi, 10 gram altın, 1 zincir küpe ve kolye seti, 2 altın yüzük, 100 dolar, 100 TL para, 2 yarım gram altın sahibine teslim edildi.

Olayı anlatan cüzdanı bulan gençlerden Ceyda Dizdar(18) “Yolda seyahat ediyorduk. Yerde bir cüzdan bulduk. İçinde yüklü miktarda vardı. Polis, insan olan herkesin yapması gereken bir şeydi.”

Cüzdanın sahibi Kadriye Acar (50), “Bulunduğu için çok mutluyuz. Cüzdanda yüklü miktarda altın ve 60 bin TL değerinde para vardı. Gençlere çok teşekkür ediyoruz. Bu çocuklar herkese örnek olsun.” – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu