Yaşam

JIMMY KIMMEL, OSCAR 2023’TE SUNUCU OLARAK GERİ DÖNÜYOR

Jimmy Kimmel, 2023’te Oscar Ödülleri’ne ev sahipliği yapmak için geri dönüyor. Kimmel, şov dünyasının en büyük etkinliğinde üçüncü kez yer alacak.

Jimmy Kimmel Live!’ı sunan ve yürütücü üretimci Kimmel, ABC’de yaptığı açıklamada, “Üçüncü kez Oscar’lara mesken sahipliği yapmaya davet edilmek ya büyük bir onurdur ya da bir tuzaktır. Her iki durumda da, herkes hayır dedikten sonra bana bu kadar çabuk sorduğu için Akademi’ye minnettarım.” TV sunucusu, 2017 ve 2018’de gösterinin ön saflarında yer aldı.

Haberi duyuran Akademi Ödüllerinin gerisindeki baş üretimciler ve üretimciler Glenn Weiss ve Ricky Kirshner, yaptıkları ortak açıklamada, “Jimmy’nin bu küresel sahnede yer almasından dolayı çok heyecanlıyız. Komik ve her şeye hazır olacağını biliyoruz.”

Akademi CEO’su Bill Kramer ve Akademi lideri Janet Yang şunları ekledi: “Jimmy, 95. Oscar’larımızın inanılmaz sanatçılarını ve filmlerini tanımamıza yardımcı olacak mükemmel bir ev sahibi. Onun film sevgisi, canlı TV uzmanlığı ve küresel izleyicilerimizle bağlantı kurma yeteneği, dünya çapındaki milyonlarca izleyicimiz için unutulmaz bir deneyim yaratacak.”

Haber, Kimmel’in gelecek yıl sona erecek olan Jimmy Kimmel Live! programının 23. sezonuyla ABC’de devam etme muahedesini kısa mühlet evvel uzatmasının akabinde geldi.

ABC Entertainment, Hulu ve Disney Branded Television Streaming Originals’ın başkanı Craig Erwich, “Kimmel’in Oscar’a ev sahipliği yapması bir rüyanın gerçekleşmesidir. Her gece kendi şovunda gördüğümüz gibi, Jimmy her şeyi hem kalbi hem de mizahla halledebilir ve Oscar’ları tanımlayan kahkahaları ve kutlama anlarını sunacağını biliyoruz.”

Kimmel, pandemi sırasında Downtown Los Angeles’taki Staples Center’da düzenlenen 2020 Primetime Emmy Ödülleri’ne ev sahipliği yaptı. Amy Schumer, Wanda Sykes ve Regina Hall, bu yılın başlarında 2022 Oscar’larına mesken sahipliği yaptı.

95. Oscar Mükafatları 12 Mart 2023 Pazar günü Hollywood’daki Dolby Theatre’da yapılacak ve ABC’de ve dünya çapında en az 200 bölgede canlı gösterilecek. Bu yılki filmler için oylama 12-17 Ocak tarihleri arasında yapılacak ve adaylıklar 24 Ocak’ta açıklanacak.

KIRMIZI HALI: 94. OSCAR ÖDÜL TÖRENİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu