Haber

Kayseri’de engelleri aşan ‘özel’ konser

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Vali Gökmen Çiçek ile birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen Orhan Hakalmaz Konserinde engelli vatandaşlarla bir araya geldi. Konserde katılımcılara seslenen Büyükkılıç, engelli vatandaşları bir gün değil her gün anacaklarını belirterek, “Muhteşemsiniz” dedi.

Sosyal ve kültürel etkinliklerle vatandaşlara sosyalleşme ve sanatla buluşma fırsatı sunan Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne özel olarak engelli vatandaşlar için Önder Büyükkılıç’ın farklı bir yaklaşım sergilediği ‘Orhan Hakalmaz Konseri’ düzenledi. ‘özel kardeşlerim’ diyerek hassasiyet gösteriyor. Konserde engelli vatandaşlarla bir araya gelen Büyükkılıç, engelli bireylerin özel günlerini kutlayarak konser coşkusuna ortak oldu.

Erciyes Kültür Merkezi’nde (EKM) düzenlenen konsere Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve eşi Sümeyra Çiçek, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, İncesu Belediye Başkanı Mustafa katıldı. İlmek, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Kaya ile engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

Kayseri Zenginler Şehri’nin tanıtım sinema gösterimi ile başlayan konser programında Önder Büyükkılıç ve Vali Çiçek, Türk Halk Müziği Sanatçısı Orhan Hakalmaz’a çiçek takdim etti.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü olarak bilinen bu özel günde, her yola başvuran hizmetkar başkanlarınız olarak anıyoruz. engelleri aşmak ve engelsiz bir yaşam yaratmak için çabalamak adına öncelikle bu gününüzü kutluyorum.”

“MÜTHİŞSİN”

Başkan Büyükkılıç, engelli vatandaşları bir gün değil her gün anacaklarını belirterek, “Bizi bir gün değil her gün unutmayın dediniz, her gün hatırlayanlardan olacağımızı belirtmek isterim. Böylesine keyifli bir düzenlemede bizleri cesaretlendiren değerli valimize teşekkür ediyorum. Değerli Orhan hocama hoşgeldiniz diyorum. Türk şarkı söyler, Türk şarkı söyler. Orhan Hakalmaz türkülerin en güzellerini söyler. Bu açıdan gerçekten mükemmel bir gece, siz süpersiniz. Bizlere bu fırsatı verdiği için değerli rektörümüze teşekkür ediyorum” dedi.

Büyükkılıç’a organizasyon için teşekkür eden Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, “Büyükşehir Belediye Başkanımıza Orhan Hakalmaz’ı sordunuz, özellikle kim gelsin diye sorunca Orhan Hakalmaz gelsin dediniz. Orhan hocamız da kırmadı. Belediye başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. Bu organizasyonun, bu programın her şeyi Büyükşehir Belediyesi’nde var olsun” dedi.

“İNSANLAR ENGELLİ OLMAMALI”

Sevilen sanatçı Orhan Hakalmaz düzenleme için Önder Büyükkılıç ve Vali Çiçek’e teşekkür ederek, “Dünya Engelliler Günü’ndeyiz. Yarın ne olacağımızı bilmiyoruz. İnsanlar zihinsel özürlü olmasın, aşk özürlü olmasın. Bu ortaklık çok önemli” dedi.

Başta engelli vatandaşlar ve aileleri olmak üzere Kayserililerin yoğun ilgi gösterdiği konsere Türk Halk Müziği Sanatçısı Orhan Hakalmaz’ın seslendirdiği sevilen parçalarla katılımcılar müzik ziyafeti çekti. Ayrıca hareketli bölümlerde şarkı söyleyen Hakalmaz’a, oyunlarıyla sahne alan engelli vatandaşlar da eşlik etti. Engelli vatandaşların performansları ve katılımcıların alkışlarla ritmi ile konser renkli görüntülere sahne oldu.

Konser sonunda vatandaşların sevgi ve ilgisiyle karşılaşan Büyükkılıç, çocuklarla yakından ilgilenerek vatandaşlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu