Haber

TBB’den Adalet Bakanlığı’na çağrı: Görev almaya hazırız

ANKARA-Merkez üssü Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ili etkileyen depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısı 18 bin 342’ye, yaralı sayısı 74 bin 242’ye yükseldi. Adalet Bakanlığı’na davette bulunarak, “Bu tür felaketlerin bir daha yaşanmaması için gerekli tedbirleri almak ve cezasız bir şekilde mücadele etmek devletin asli görevidir.”

‘HIZLI HAREKET ETMEK GEREKLİDİR’

Deprem bölgelerinde enkaz kaldırma çalışmaları başlamadan önce yıkım riskinin kanıtlanmasının zorunlu olduğunu belirten TBB’den yapılan açıklamada, depremzedelerin yeni konutlarına ulaşabilmeleri için hızlı hareket edilmesi gerektiği açık. binlerce binanın çöktüğü bir afette deliller belirlenirken bir an önce.

‘GÖNÜLLÜ OLARAK KATILIMA HAZIRIZ’

Etkin bir soruşturma yürütme sürecinde yer almaya istekli olduklarını açıklayan TBB, yaptığı açıklamada, “Gelecekteki hukuki uygulamalarda şüphelilerin ve kusur durumlarının tespiti için bilirkişi heyetleri tarafından delil tespiti yapılması zorunludur. Gönüllü avukat ve mühendislerden oluşan enkaz kaldırma çalışmaları şu anda yapılacak. Etkin bir soruşturmanın yürütülebilmesi için binlerce meslektaşımızla birlikte gönüllü olarak yer almaya hazırız.

savastepehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu