Teknoloji

Tesla, Model S ve Model X Araçlarında İndirim Yapıyor

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi Tesla, her yıl milyonlarca araç satarak büyümesini sürdürüyor. Elon Musk yönetimindeki ve ülkemize de gelmesi beklenen şirket, ocak ayında sektördeki rekabetin artmasının ardından ABD ve Avrupa’daki tüm modellerinde binlerce dolara varan indirimlere gitti.

Bugün otomobil devinin de benzer bir karar aldığı aktarılıyor. Reuters’in haberine göre şirket, yaptığı son indirimin ardından Model S ve Model X araçlarının fiyatlarında bir kez daha indirime gitti. Bu indirim kararının sadece ABD’deki araçları kapsadığını belirtmek gerekiyor.

Araçlarda indirim 10 bin doları buldu

Markanın en değerli araçlarından biri olan Model S ve Model X. %4 ila %9 indirim ortası. Bu fiyat düşüşü, Musk’ın son zamanlarda tüm modellerde yaptığı indirimlerden kaynaklanmaktadır. talep önemli ölçüdeArttığını söyledikten sonra geldi.

Elon Musk, şirketin son zamanlarda fiyatları düşürmeye odaklandığını söylüyor. Geçen hafta Tesla yatırımcı gününde bu durum ve müşterileri” İnsanların Tesla’ya sahip olma isteği son derece yüksek. Şu anda sınırlayıcı faktör Tesla’ya ödeme yapmak.”kelimeleri kullanmıştı.

Fiyatlar incelendiğinde ise Model S tarafında 5K,X Modelinde ise 10.000 $ için Bir indirim görüyoruz. Modellerin ABD fiyatlarındaki değişiklikleri aşağıda bulabilirsiniz;

modeli Eski fiyat Yeni fiyat
Model S AWD (Dört tekerlekten çekiş)94.990 dolar89.990 dolar
Model S Ekose114.990 dolar109.990 dolar
Model X AWD (Dört tekerlekten çekiş)109.990 dolar99.990 dolar
Model X Ekose119.990 dolar109.990 dolar

Tesla modellerinin Türkiye fiyatı ne olacak?

sarkislahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu