Haber

TFF’den ertelenen maçlarla ilgili açıklama

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Spor Toto Muhteşem Lig ve Spor Toto 1. Lig’de bu hafta sonu oynanacak maçlarda ertelenen maçlarda uygulanan müsabaka talimatının 18’inci maddesi geçerli olacak, Süper Lig’de 8 Şubat’ta oynanacak 24’üncü hafta maçlarında ise ertelenen maçlarda uygulanan müsabaka talimatının 18’inci maddesi geçerli olacak. Lig, 1. Lig ve 2. Lig. erteleme hükümlerinin uygulanmayacağını duyurdu.

TFF’den yapılan açıklamada, “6 Şubat Pazartesi günü Spor Toto 1. Lig, BiriKredi Ümraniyespor- Adana ile aynı tarihte oynanması gereken Spor Toto Muhteşem Lig maçları ile aynı tarihte oynanacak. Demirspor, Fenerbahçe-Arabam.com Konyaspor, Bitexen Giresunspor-Yukatel Kayserispor Zorunlu olan Eyüpspor-Bodrumspor maçının sarsıntı afeti nedeniyle ertelenmesine karar verilmiştir.Futbol Maç Talimatı’nın 18. Madde hükümleri geçerlidir. Ertelenen bu maçların oynanacağı tarihteki futbolcu uygunluk şartları.” ifadeler yer aldı.

Futbol Müsabaka Kurallarının 18. maddesinin hükümleri

1- Ertelenen maçlara sadece ertelenen maçın oynandığı tarihteki kulüplere kayıtlı futbolcular katılabilir.

2- Ertelenen maçın oynanması gereken tarihte cezalı veya idari tedbiri bulunan ancak ertelenen maçın oynanacağı tarihte cezası infaz edilen kişiler erteleme maçına katılabilir.

3- Ertelenen maçın oynanması gereken tarihte maça katılma hakkı bulunan kişiler, ertelenen maçın oynanacağı tarihte cezalı veya idari tedbirli iseler ertelenen maça katılamazlar.

Süper Lig’de oynanacak 24. hafta maçlarının erteleme maçı kapsamında olmadığı hatırlatılan TFF’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ancak 8 Şubat Çarşamba günü oynanması gereken TFF 2. Lig’in 24. haftası, Spor Toto Süper Lig ile Spor Toto 1. Lig’in 24. haftası ve TFF 3. Lig’in 22. haftası da dahil olmak üzere profesyonel müsabakalar.” Liglere ilişkin fikstürlerin yeniden düzenlenmesi nedeniyle bu müsabakaların erteleme müsabakası kapsamında olmadığını ve futbolcular açısından Futbol Müsabaka Talimatı’nın 18. Maddesi hükümlerinin uygulanmayacağını tarafımıza iletmenizi rica ederiz. uygunluk.”

atabeyhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu