Haber

Yerlikaya açıkladı: Fenomenlerin 92 milyonluk mal varlığına el kondu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, haklarında başlatılan soruşturmalar sonrası mal varlıklarına el konulan sosyal medya fenomenleri hakkında açıklama yaptı.

’92 MİLYAR LİRALIK MAL VARLIĞINA EL KONULDU’

Yerlikaya, “Fenomenler vardı nerede şimdi? Bizim kimsenin malında mülkünde onu da nasıl değerlendirdiği bunla bir derdimiz yok. Toplamda Türkiye’de 92 milyar liralık mal varlığına MASAK raporundan sonra mahkeme el koydu. Bu araçları biz kimden aldık? 421 organize suç örgütünün taşınır taşınmaz mal varlığı hakkında İstanbul Emniyetimiz savcılığa, savcılıkta ilgili mahkemeye müracaat etti. Mahkeme de bu müracaatı yerinde gördü. Bu taşınır araçları İstanbul Emniyetine Tahsis ettik” ifadelerini kullandı.

Lüks araçların arasında Ferrari 488 GTB, Bentley Continental GT, Land Rover, Porsche Taycan ve Audi, Volvo, Mercedes ve BMW’nin son modelleri yer alıyor.

‘CEZAEVİNDE YATANLARIN YÜZDE 33’Ü UYUŞTURUCUDAN’

Cezaevlerinde yatan 310 bin tutuklunun yüzde 33’ünün uyuşturucu suçlarının olduğunu ifade eden Yerlikaya, “Burada Türkiye’de benim görev yaptığım 10 ay süresince 114 ton adet olarak 38 milyon adet, kök olarak 156 milyon kök ele geçirildi. 4 bin 744 kişi tutuklandı. 2 bin 403 adli kontrol var” diye konuştu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu