Haber

Hatay’da müteahhitin “depreme dayanıklı” diye sattığı Güçlü Bahçe Sitesi’nin 2 bloğu yıkıldı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından 5 bloklu Güçlü Bahçe Sitesi’nin 2 bloğu yıkıldı. Site yöneticisi Ertuğrul Şahbaz, enkazda çalışma sürerken dairelerin sarsıntıya dayanıklı olduğu için satıldığını söyledi.

“SALDIRI DEVAM EDERKEN İKİ BLOK YOK OLDU”

2 yıldır şantiyede yöneticilik yaptığını belirten Şahbaz, “Deprem olduğu gün sallanmaya başladık. Müteahhit evi bize satarken evlerin depreme dayanıklı olduğunu söyledi. Hatta dedi ki. , ‘Deprem olursa evlerden dışarı çıkmayın.’ “Bir şekilde çocuklarımızı, ailelerimizi ve komşularımızı üzdük. Deprem günü yağmur yağdı. Hava koşulları da çok kötüydü” dedi.

“YÜKLENİCİ ‘BU YER ÇOK DEĞERLİ OLACAK’ DEDİ”

Kendilerine sitenin çok sağlam olduğunun söylendiğini ifade eden Şahbaz, “Sitemize çok güvendik. Temelde 2,5 metre beton olduğunu ve sağlam olduğunu söylediler. Burayı yapan ailenin de çok işi vardı. Hatay’da 2 daire var. Biz de kendisine güvendik. Mehmet Güçlü’nün başladığı siteyi tamamlayamadığı için Servet Altaş’a devrettiğini öğrendik. Ser-Al da buradaki blokları bitirmekte zorlandı. Daireleri sattılar, ama çok sıkıntı yaşadık müteahhit ‘Burası çok değerli olacak’ diyordu.

“ARAÇLARIMIZI SERBEST BIRAKMAK İSTİYORUZ”

Otoparktaki arabaların sağlam olduğunu ifade eden Şahbaz, “Buradaki en büyük sorun bence sitenin ortasına -2. katta otopark yapılması inşaat bittikten sonra. O otopark dayatıldı. bu sitenin bloklarında herhangi bir dilatasyon olmadı.sarsıntıda oynayan bloklar otoparka çarptı kolonları kırdılar binalar sanırım yıkıldı dediler sitenin altında 150 araç var bunlar milli servet Kimseye zarar vermeden araçlarımızı çıkarmak istiyoruz hepsi sağlam araçlarımızı çıkarıp gitmek istiyoruz yetkililere soruyorum otopark sağlam su motorları bozuk olduğu için araçlar su altında kalabilir çalışmıyor araçlarımız elimize geçsin’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu