Ekonomi

Türk Hava Yolları’ndan 17 uçak bakım sözleşmesi

THY Teknik A.Ş., Birleşik Arap Emirlikleri merkezli bir havayolu şirketi olan Emirates Airlines arasında yeni bir uçak bakım sözleşmesi imzaladı. Bu yeni anlaşma, Nisan ayı ortasında imzalanan 5 uçaklık bakım anlaşmasının devamı olarak hayata geçirilecek.

THY Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada, imzalanan anlaşma doğrultusunda THY Teknik A.Ş.’nin Emirates filosundaki 17 Boeing 777 uçağına üs bakım hizmeti vereceği bildirildi. Sözleşme kapsamındaki ilk uçağın bakımına Temmuz ayında başlanması planlanıyor.

“EMİRATES HAVA YOLLARI İLE İŞBİRLİĞİMİZİ GÜÇLENDİRMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Yapılan açıklamada, imzalanan yeni bakım sözleşmesine ilişkin olarak THY Teknik A.Ş. Genel Müdür Mikail Akbulut’un görüşlerine yer verildi. Akbulut, “Emirates Havayolları ile iş birliğimizi güçlendirmeye devam ediyoruz. Nisan ayında imzaladığımız uçak bakım sözleşmesinin başarısını temel alan bu yeni sözleşme, yalnızca Emirates’in hizmetlerimize olan inancını yansıtmakla kalmıyor, aynı zamanda tarafların mükemmellik taahhüdünü de vurguluyor. Havacılık segmentinde yetkin bakım ve onarım servisi. Kaliteli ve sağlam hizmet sağlayıcısı olarak, Emirates’in Boeing 777 filosu için işbirliğimizi sürdürmekten heyecan duyuyoruz.”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu